W walce ze światowymi epidemiami niezwykle ważna jest profilaktyka oraz diagnostyka. Zastosowanie kamer termowizyjnych pozwala na podjęcie walki z rozprzestrzeniającymi się szczepami bakterii oraz wirusami.

Data dodania: 2011-03-29

Wyświetleń: 1447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

        Po epidemii SARS w 2003 o 2004 roku na każdym lotnisku w Chinach istnieje termowizyjna telewizja przemysłowa. Jej zadaniem jest wychwytywanie osób odznaczających się podwyższoną temperaturą ciała. Sposób ten jest niezwykle skuteczny, ponieważ urządzenia posiadają próg czułości wynoszący 0,1 do 0,3 stopnia C. Opisywane kamery przemysłowe są w stanie wychwycić nawet nieznaczne różnicę temperatur monitorowanych obiektów. Dozór termowizyjny polega na wyświetlaniu obrazu składającego się z kilku barw odpowiadających nasileniu temperatury. Przeprowadzenie badania w podczerwieni pozwala na wyświetlenie obrazu w barwach od blado błękitnej przez żółtą do intensywnie czerwonej. Producenci przewidzieli możliwość programowania progów alarmowych. Dzięki temu urządzenie jest samodzielne i nie wymaga współpracy z operatorem. Termowizyjne kamery przemysłowe stosuje się także podczas badania izolacji cieplnej budynków. Wystarczy skierować obiektyw kamery w stronę interesującego nas obiektu a otrzymamy wiarygodny obraz oddający skuteczność wykonanej izolacji cieplnej.

       Opisywane urządzenie to także bardzo ważne narzędzi, kiedy przeprowadzamy wykrywanie podsłuchów. Nadajnik radiowy podczas swojej szpiegowskiej pracy wydziela ciepło. Nie istotne od kamuflażu czy innych metod ukrycia będzie on widoczny na obrazie otrzymywanym z kamery termowizyjnej. Podczas skanowania pomieszczenia możemy łatwo wychwycić obszary podwyższonej temperatury. Stosując opisywane urządzenie jesteśmy także w stanie określić położenie ukutych kamer bezprzewodowych jak i tych korzystających z konwencjonalnego połączenia kablowego. Zamaskowana kamera działa, rejestruje i przekazuje obraz, posiada także zasilanie elektryczne, czyli wydziela ciepło. Precyzyjnie zestrojona kamera termowizyjna bezwzględnie wskaże nietypowe źródło ciepła w pomieszczeniu.

Licencja: Creative Commons