Coraz większym uznaniem klientów na polskim rynku cieszą się podsłuchy, które do swojej pracy wykorzystują wszystkim już znaną technologię GSM.

Data dodania: 2011-04-28

Wyświetleń: 2114

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie niemal globalnego zasięgu skutecznej pracy. Nawet, jeśli znajdujemy się obecnie na drugim końcu świata to w dowolnym momencie możemy zapoznać się z sytuacją panującą w domu, firmie czy innych pomieszczeniach. Do prawidłowego działania niezbędne jest jedynie pokrycie sieci GSM.

Podsłuch to tak naprawdę maksymalnie zminiaturyzowany aparat telefoniczny. W jego wnętrzu kryje się karta SIM dowolnej sieci. W celu uruchomienia podsłuchu wystarczy jedynie nawiązać połączenie z właściwym numerem telefonu. Urządzenie automatycznie odbierze a niezwykle czuły mikrofon przekaże wychwycony dźwięk. Podsłuchy GSM nie emituje żadnych dźwięków, nie posiada wyświetlacza ani głośnika. Wszystko to w celu zmniejszenia ryzyka zdekonspirowania podczas dyskretnej pracy szpiegowskiej. W połączeniu z dyktafonem tworzy on skuteczną broń i narzędzie inwigilacji.

Obecnie niemal każda komórka posiada dyktafon. Wystarczy więc w chwili nawiązania połączenia uruchomić nagrywanie we własnym telefonie. Podsłuchy GSM bardzo łatwo zakamuflować w przedmiotach codziennego użytku. Najczęściej są to myszka komputerowa, przedłużacz, gniazdko etc. Do ukrycia warto wybierać urządzenia posiadające zasilanie sieciowe. W takiej sytuacji posiadacz jest zwolniony z dbania o odpowiednie doładowanie akumulatorów pluskwy. Ładowane są one ciągle, a z chwilą wyjęcia z gniazdka działają jeszcze samodzielnie przez okres 10 dni. W bardzo prosty sposób można zniwelować koszty eksploatacji. Warto wskazać numer karty SIM jako darmowy, przez co nie ponosimy wydatków związanych z pracą podsłuchu. Podsłuchy GSM to rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie są zainteresowane korzystaniem z nadajników radiowych. Wykrywanie podsłuchów GSM to niezwykle trudne i bardzo skomplikowane zajęcie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena