Czy wiedziałeś o tym, że jednym z głównych powodów osiągania przez niektórych ludzi sukcesu, sławy, pieniędzy czy innych wymarzonych rzeczy jest umiejętność zdyscyplinowania się ?

Data dodania: 2011-03-09

Wyświetleń: 2115

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ta cecha jest coraz rzadziej spotykana u przeciętnego obywatela. Ile to razy obiecywałeś sobie: od poniedziałku rzucam palenie, od środy zaczynam chodzić na siłownię, od piątku się odchudzam? Co prawda udaję się to, ale niewielu. Ten artykuł ma  nastawić Cię na zdobywanie wyznaczonych celów i poprawę jakości Twojego życia.

My jako ludzie mamy jedną wspólną cechę – zawsze szukamy drogi na skróty. I w tym momencie można rozpoznać zwykłego człowieka od człowieka sukcesu, człowieka nastawionego na zwycięstwo. To właśnie ten drugi rzuci palenie w poniedziałek, kupi karnet na siłownie w środę i ułoży dietę w piątek. On wie, że jeśli sam tego nie zrobi, samo za niego też się nie zrobi. To jest właśnie samodyscyplina, umiejętność dostosowania się do nowego stylu życia, stylu, który wcześniej sobie założyliśmy i skrupulatnie i dokładnie się go trzymamy. Tu nie ma kompromisów. Jeżeli chcesz zmienić swoje dotychczasowe życie musisz mieć na uwadze to, że nie będzie to łatwe. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Możesz zacząć zmiany sam, jednak bez odpowiednich podstaw w postaci książek może to być trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe do zrealizowania. Pierwszą i najlepszą do tego pozycją powinna być „Potęga Podświadomości” Josepha Murphyego. Opisuje on tam w niezwykły sposób jaki wpływ na nas mają nasze myśli. Po lekturze tej książki z pewnością zmienisz swoje nawyki myślowe, poznasz kilka zasad, których trzeba się trzymać, żeby być innym, lepszym człowiekiem. „Każda myśl coś sprawia- jest przyczyną; każda zaś sytuacja jest czymś spowodowana- jest skutkiem.” To oznacza, że wszystko to o czym pomyślisz, wcześniej lub później stanie się rzeczywistością. Dlatego pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić w swojej drodze do nowego życia, jest przeczytanie tej książki i zmiana toku myślenia. Odrzuć wszystkie negatywne myśli, myśl pozytywnie.
Zapamiętaj to – złe myśli powodują, że nie możesz zaznać pełni szczęścia.

Druga sprawa, to jasne wyznaczanie sobie celów. Jest to nieodłączny i bardzo ważny punkt w tej drodze. Bez ściśle określonego celu, nie czujesz presji aby cokolwiek zmieniać. Bez celu nie masz motywacji do działania. Tak więc, chcąc schudnąć, powiedz sobie dokładnie : za miesiąc o tej porze będę chudszy o 2 kilogramy. Nie mów mam zamiar, ściśle określ cel – będę chudszy. To samo ma się z innymi priorytetami w Twoim życiu. Jeżeli chcesz poprawić stan swojego konta, określ dokładnie w jakim czasie ma to się stać i zacznij działać. Uda się, jesteśmy tego pewni. 

Kolejna sprawa, wspomniana wcześniej to motywacja. Bez niej nie zrobisz zupełnie nic. Motywacją dla Ciebie może okazać się to co chciałbyś osiągnąć poprzez konkretne działania. Żeby to ułatwić, wizualizuj sobie cel. Po prostu zamknij oczy i wyobraź sobie to. Widząc to w swojej głowie, widząc siebie chudszego o parę kilo, w drogim samochodzie, z kontem wypchanym pieniędzmi od razu poczujesz napływ pozytywnej energii która pobudzi Cię do działania.

Różne źródła sugerują również stworzenie sobie tzw. Tablicy Motywacyjnej. Przyłączamy się do tej sugestii. Może to być pulpit Twojego komputera, lub bardziej materialne rozwiązanie to prosta tablica korkowa powieszona na ścianie w miejscu, w którym masz pewność na nią spojrzeć w ciągu dnia. Umieścić można na niej różne motywacyjne cytaty znalezione w Internecie, chociażby :

“Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz- również masz rację.” Henrego Forda 
“Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie masz.” Ziga Ziglara
“Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.” Walta Disneya.

Do tego kilka ładnych fotografii pokazujących miejsca które chcielibyśmy odwiedzić. To z pewnością pomoże w drodze do sukcesu.

 

Można też napomknąć o tym, że czasami sam nie poradzisz sobie w tej pełnej wyrzeczeń drodze. Dlatego ważne jest, żebyś znalazł kogoś, kto będzie Ci w tym pomagał. Może to być Twoja dziewczyna, żona czy kochanka. Ktoś bliski, na kim możesz polegać i mieć pewność że nie zawiedzie Cię w sytuacjach kiedy naprawdę będziesz tego potrzebował. Sukces ma wielu ojców – nie zapominaj o tym.

I tak w wielkim skrócie można opisać temat samodyscypliny i motywacji.
Podsumowując:

1.Nie szukaj dróg na skróty. Ludzie sukcesu stawiają czoło problemom.
2.Porażki traktuj jako cenne lekcje.
3.Zmień swój styl myślenia. Jeśli będziesz myślał pozytywnie, takie też będzie Twoje życie.
4.Wyznaczaj sobie cele i z determinacją je wykonuj. Bez narzekania.
5.Motywuj się do działania poprzez wizualizację, znajdź kogoś kto będzie Ci w tym pomagał.
6.Poczytaj trochę książek, które mogą Ci w tym pomóc. Na naukę nigdy nie jest za późno. Nic nie stracisz, możesz tylko zyskać.

Powodzenia.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena