W wielu znanych i tych mniej znanych portalach z ofertami pracy można znaleźć ogłoszenia o rekrutacji na stanowisko vansellera. Kim jest vanseller i na czym polega jego praca dowiesz się z tego artykułu.

Data dodania: 2012-01-04

Wyświetleń: 17157

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli czujesz, że sprzedaż bezpośrednia to Twoja mocna strona, lubisz jazdę samochodem i nie boisz się ciężkiej pracy, zacznij rozglądać się za ofertami na stanowisko Vansellera. Zajmuje się on niczym innym jak sprzedażą towarów bezpośrednio z samochodu. Taka forma pracy była znana już w średniowieczu pod nazwą handlu obwoźnego, kiedy to chłopi jeżdżąc po miastach i miasteczkach sprzedawali z wozów wyhodowane przez siebie owoce i warzywa.

Czego możemy sie spodziewać po pozytywnym przejściu rekrutacji? Samochód służbowy, telefon komórkowy i palmtop stanowi podstawowe wyposażenie vansellera, jednak każda firma posiada własną politykę dotyczącą zatrudnienia. Wiele z nich, w szczególności hurtownie lub dystrybutorzy oferują pracę tylko i wyłącznie na zasadzie własnej działalności gospodarczej. Oznacza to więc, że działamy na zasadzie umowy o współpracę, bez pensji podstawowej, bazując na samych prowizjach. Sami musimy się martwić o opłacenie kosztów prowadzenia działalności, księgowość, koszty paliwa - auto dostajemy w dzierżawę, oczywiście opłacamy je ze swojej kieszeni. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z tą pracą, nie mamy kontaktów na rynku detalicznym, żadnego doświadczenia i wiedzy związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej, lepiej nie ryzykować.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku dużych producentów. Tutaj możemy liczyć na umowę o pracę z ciekawym podstawowym wynagrodzeniem, prowizjami od sprzedaży, premiami za wykonanie różnych zadań oraz licznymi dodatkami.

W zależności od asortymentu pracodawcy, auta jakimi wykonuje się pracę są bardzo zróżnicowane. Od mniejszych ( Peugeot Partner, Renault Kangoo ) aż po te większe typu Iveco Daily itp. Niektóre wyposażone są w drukarkę, na której można wydrukować zebrane zamówienie w sklepie, w innych przypadkach faktury wypisywane są ręcznie. Płatność pobierana jest od razu bądź podczas kolejnej wizyty w danym sklepie. Vanseller, w zależności od regionu na jakim działa musi odbyć określoną liczbę "wizyt" dziennie, ustaloną z góry przez system lub osobę odpowiedzalną za planowanie tras. Wizyta jest to czas, w jakim sprzedawca odwiedza sklep, zbiera zamówienie i dostarcza towar z auta. W tym czasie powinien zadbać też o merchandising, czyli prezentacje towaru na półkach.

Podsumowując, praca na tym stanowisku jest wymagająca, męcząca ale też daje dużo satysfakcji. Nierzadko zdarza się, że wyjeżdżając w trasę o 6 rano, zasiądziemy przed swoim telewizorem dopiero w godzinach wieczornych. Ale dzięki temu może nas spotkać miła niespodzianka po sprawdzeniu stanu konta pod koniec miesiąca...

Licencja: Creative Commons
2 Ocena