Pomaganie nie jest łatwe – często w niesieniu wsparcia ludziom w potrzebie lub zaniedbanym zwierzętom napotykamy przeszkody formalne i biurokrację. Powstał jednak pomysł na to, aby uprościć proces pomagania – to charytatywne aukcje internetowe Szczytny Cel.

Data dodania: 2010-12-18

Wyświetleń: 1942

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chcesz pomóc bez dokumentów, wypełniania druków i formularzy? Szczytny Cel to idealne rozwiązanie!

W ramach programu Szczytny Cel powstała platforma aukcyjna, dzięki której można w łatwy i wygodny sposób pomagać potrzebującym. Pomysł projektu jest prosty – Kupujący licytuje przedmiot oferowany przez Sprzedającego wiedząc, że część kwoty, którą zapłaci, wpłynie na konto wybranej przez niego fundacji lub stowarzyszenia. Platforma działa tak, jak każde inne tego typu rozwiązanie – transakcja odbywa się między Sprzedającym a Kupującym, który chce nabyć przedmiot aukcji, za pośrednictwem systemu Szczytny Cel.

 

Sprzedający wystawiają swoje przedmioty na aukcji określając ich cenę wywoławczą oraz procent uzyskanej sumy, który zasili konto organizacji wskazanej przez Kupującego. Tym sposobem zarówno Sprzedający jak i Kupujący pomaga tym, którzy tego potrzebują.

 

Wśród organizacji, które przystąpiły do programu Szczytny Cel, są liczne fundacje, stowarzyszenia i punkty niosące pomoc ludziom oraz zwierzętom. Te podmioty realizują wiele społecznie potrzebnych, pięknych inicjatyw, dzięki którym potrzebujący mogą liczyć na wsparcie.

 

System rozliczeń aukcji nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego, że dana organizacja po zlicytowaniu przedmiotu faktycznie otrzyma procent uzyskanej sumy. Kupujący po zakończeniu aukcji otrzymuje e-mail z informacją, jaką kwotę należy przelać na konto Sprzedającego a jaką na konto Szczytnego Celu. Rozliczenie jest automatyczne – system wylicza na podstawie procentu wskazanego przez Sprzedającego i uzyskanej sumy, jakie kwoty są przeznaczone dla Sprzedającego a jakie zasilą konta organizacji wskazanej przez Kupującego. To wygodny system rozliczeń dla fundacji i organizacji pomocowych – każda z nich ma swoje konto w systemie Szczytnego Celu i zamiast rozliczać się cząstkowo, raz na jakiś czas proszą o przelanie na własne konto zgromadzonych z aukcji środków. To w pełni bezpieczne i godne zaufania rozwiązanie, które opracowano we współpracy i w porozumieniu z podmiotami niosącymi pomoc.

 

Wśród przedmiotów wystawianych na aukcjach serwisu Szczytny Cel panuje wielka różnorodność, dlatego pogrupowano je w zakresy tematyczne np.: Antyki, Dla Dzieci, Muzyka, Fotografia, Dom i Ogród, Sztuka, Zdrowie i Uroda, Telefony, Komputery, Filmy i Gry i inne. Obecnie w systemie serwisu znajduje się baza około 100 organizacji, fundacji i stowarzyszeń, które czekają na pomoc – z tak obszernej listy można wybrać podmiot, któremu chce pomóc Kupujący. Warto zauważyć, że w systemie Szczytnego Celu wciąż przybywa nie tylko organizacji liczących na wsparcie, ale również dynamicznie zwiększa się liczba aukcji oraz Kupujących.

 

Z przyjemnością informujemy, że również marka Chantico Fire, producent ekologicznych kominków na biopaliwo, dołączyła do akcji Szczytnego Celu. Na aukcjach Szczytnego Celu można nabyć kominki miniGlassfire – 10% sumy uzyskanej w licytacji każdego kominka trafi do wskazanej przez Kupującego organizacji.

 

Wierzymy, że pomaganie może być tak łatwe i proste, jak aukcje Szczytnego Celu, dlatego zachęcamy Sprzedających i Kupujących do zaangażowania się w akcję. Każdy może pomóc na miarę swoich możliwości – od dziś nie ma w pomaganiu ani biurokracji, ani formalności, pozostaje więc tylko czysta dobroć i szczytny cel.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena