Balon, niepozorny kawałek gumy, folii lub lateksu, który po napompowaniu wywołuje szeroki uśmiech na dziecięcej buzi. Kiedyś były to wyłącznie jednokolorowe bańki, ale dzisiejsza technika pozwala na produkowanie balonów praktycznie w każdym kształcie. 

Data dodania: 2018-01-02

Wyświetleń: 515

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Balony na dziecięcej imprezie

Znając moc rozweselającą balonów, możemy je wykorzystywać na każdej imprezie organizowanej dla dzieciaków. Możliwości jest sporo, a sklepy oferują całą plejadę kolorów i kształtów. My skupimy się na zastosowaniu balonów z helem, przy czym warto zaznaczyć na wstępie, że nie chodzi o jego wdychanie. Ta zabawa daje śmieszne efekty z w postaci piskliwego głosu, ale może być groźna dla zdrowia. Przedawkowanie gazu może spowodować utratę przytomności, uszkodzenie płuc i wiele innych, poważnych powikłań. Niekontrolowana zabawa w wykonaniu dzieci może być tragiczna w skutkach i nie należy do tego dopuszczać.

Poza tym jednym aspektem, balony z helem nie stanowią zagrożenia, a mogą być fajną atrakcją na imprezie dziecięcej, oczywiście pod czujnym okiem dorosłych.

Kilka pomysłów na wykorzystanie ich właściwości:

  • Dekoracja. Tu chyba mamy największe możliwości. Można kupić dużą ilość balonów z helem i po prostu wpuścić je do pomieszczenia, by stanowiły barwną dekorację. Można wiązki balonów przywiązać do krzesełek lub innych elementów albo w centralnym miejscu ulokować wielki, złoty napis, np. z imieniem dziecka. Są też balony z brokatem w środku, albo z malutkimi światełkami LED. Na końcach zwisających wstążek można dodatkowo powiesić cukierki, kokardki, kwiatki czy niewielkie maskotki.
  • Balony z zagadkami. Do balonów wiszących pod sufitem można dołączyć długie wstążki, na których będą zawieszone karteczki z pytaniami, zagadkami lub zadaniami, zależnie od wymyślonej zabawy. Można też w ten sposób losować numerki odpowiadające fantom z loterii lub imię osoby, której wręczymy balon.
  • Balon jako prezent. Takim akcentem można zakończyć imprezę. Wychodząc do domu, uczestnik imprezy dostanie balona w prezencie. Dzięki temu każde dziecko wyjdzie z uśmiechem. Jeśli organizujemy przyjęcie urodzinowe swojego dziecka, możemy umówić się także z zaproszonymi gośćmi, że zamiast np. słodyczy czy kwiatków, każdy przyniesie balona. Mina małego solenizanta, bezcenna.
  • Balon niespodzianka. Od niedawna w ofercie sklepów można znaleźć coś w rodzaju poczty balonowej. Zamawiamy prezent w postaci kartonu, z którego po otworzeniu wyskakują balony. Może być jeden lub kilka a dodatkowo mogą mieć specjalną dedykację. Atrakcja raczej dla starszych dzieciaków, maluchy mogą przeżyć niepotrzebny stres i imprezę zakończymy szlochem.

Oczywiście, podczas takiej dziecięcej imprezy najważniejsza jest dobra zabawa, jednak niemniej ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego też zabawy z balonami napełnionymi helem powinny odbywać się pod nadzorem dorosłych. Ważne też, aby kupować takie balony wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców. Zdarzają się przypadki napełniania balonów tańszym od helu wodorem. Problem w tym, że hel jest niepalny, natomiast wodór wręcz przeciwnie i przebicie balona może wywołać pożar. Najlepiej więc kupować balony od oficjalnie działającej firmy, która wystawia rachunek lub fakturę i daje gwarancję na swój towar

Licencja: Copyright - zastrzeżona