Pewnego dnia postanowiłam, że zrobię prawo jazdy, a co! Z racji tego, iż studiowałam w Krakowie, po rozważeniu za i przeciw, postanowiłam poszukać szkoły jazdy w Krakowie. Co brałam pod uwagę?

Data dodania: 2010-12-14

Wyświetleń: 1106

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczywiście, nie o wszystkim pomyślałam przy wyborze Krakowa, na miasto, w którym będę się uczyć i zdawać egzamin na prawo jazdy. Poprzednim razem pisałam o wadach i zaletach robienia prawo jazdy w Krakowie. Wówczas przez myśl mi nie przeszła przynajmniej połowa z wymienionych argumentów.

Lokalizacja

Głównym czynnikiem, który brałam pod uwagę przy poszukiwaniu szkoły jazdy w Krakowie, była jej lokalizacja. Zależało mi na tym, żeby była w miarę blisko, ze względu na dużą ilość zajęć i ograniczone możliwości czasowe. Krótko: najlepiej, żebym mogła do szkoły dojść na piechotę. Drugim argumentem, który przemawiał za szkołą jazdy, która będzie w pobliżu, był mój twardy sen, który musiałabym zakłócać o wiele wcześniej w przypadku dojeżdżania na kurs.

Przebolałam, że na kurs teoretyczny musiałam dojeżdżać, był wieczorami i w sporej części przypadków dało się to jakoś pogodzić z planem na uczelni. Jednakże na kurs praktyczny miałam kilka kroków i nawet jak zaspałam byłam w stanie pojawić się, co za tym idzie nie płacić kary za nieobecność i oczywiście wykorzystać należny mi czas (a właściwie pozostałą jego część).

Cena

Drugim koronnym argumentem była w miarę ludzka cena. Tutaj generalnie trzeba uważać na specjalne opłaty. Niektóre szkoły jazdy uwzględniają w cenie materiały dydaktyczne (czyli testy itp.), inne pobierają za nie dodatkową opłatę. Część szkół stosuje kary za nieobecność na umówionej godzinie jazdy. Kolejna sprawa: opłata za badania lekarskie, które musimy odbyć, by móc w ogóle mówić o robieniu prawo jazdy. Dalej, trzeba by sprawdzić jakie są opłaty w przypadku wykupienia dodatkowych godzin jazdy, czy są jakieś zniżki.

Terminy

Pozostaje jeszcze kwestia terminów. Część szkół jazdy ma wielu instruktorów, z których podczas naszych pierwszych lekcji, możemy wybrać tego najbardziej odpowiedniego dla nas. Warto zorientować się czy dany instruktor będzie dla miał czas, bo np. niektóre szkoły/instruktorzy nie pracują w sobotę czy niedzielę, a inne tak lub w odpowiednio wyższej cenie.

Jakość

Oczywiście w cenie jest również jakość usług. To już jest trudna sprawa do oceny, bo jak to sprawdzić? Wskaźniki, którymi się chwalą szkoły jazdy o liczbie zdających nie są do końca miarodajne, gdyż część kursantów nie przychodzi już później do szkoły i nie daje znaku życia. Najlepiej ocenia się tak naprawdę dopiero po tym, jak zasiądziemy za kierownicą w danej szkole.

I chyba najważniejsze...

Te i inne aspekty powinniśmy ostatecznie potwierdzić opinią o danej szkole jazdy od jej kursantów. Tym sposobem powinniśmy być zadowoleni i zdać egzamin na prawo jazdy w Krakowie.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena