Na wstępie wartoby było zacząć od tego co to wogóle jest MLM ?

Otóż MLM (ang. multi-level marketing) wg. Wikipedii zdefiniowany jest jako strategia marketingowa i sposób funkcjonowania firmy i jej współpracowników, którzy są niezależnymi dystrybutorami.

Data dodania: 2010-11-26

Wyświetleń: 1373

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Marketing wielopoziomowy to gałąź  sprzedaży bezpośredniej, czyli polega na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową. Sprzedaż bezpośrednia wymaga osobistej prezentacji produktu i udzielenia stosownych wyjaśnień.

Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego. Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki – zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego.

Generalnie jak napisałem powyżej przyzwyczailiśmy się do MLM'u jako systemu tzw. sprzedaży bezpośredniej, czyli polegającego na bieganiu po domach, czy hotelach i urządzaniu prezentacji oferowanych artykułów. W dobie internetu, to podejście powolutku ulega zmianie. Można działać w systemie MLM pracując z własnego domu i z własnego komputera. Dzięki internetowi mamy dostęp do ogromnej liczby potencjalnych klientów/dystrybutorów do których nie bylibyśmy w stanie dotrzeć w sposób "tradycyjny". Działanie w internecie ma jeszcze ten dodatkowy atut - nasi sąsiedzi (znajomi) nie koniecznie muszą wiedzieć, czym się zajmujemy. Działając z własnego domu możemy pracować w zasadzie o każdej porze dnia i nocy w dogodnym dla siebie czasie. Myślę, że era internetu otwiera przed tym systemem nowe możliwości i perspektywy budowania własnego biznesu i może stanowić niezłą alternatywę dla pracy na tzw. etacie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena