Prywatne ubezpieczenia zdrowotne - dlaczego Polacy je coraz częściej kupują pomimo sytuacji że nie mamy takiego obowiazku, ponieważ jesteśmy ubezpieczeni w ZUS ?

Data dodania: 2010-11-19

Wyświetleń: 3666

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kilku już lat można zauważyć znaczne zwiększenie zainteresowania społeczeństwa prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Zjawisko to rozwija się z każdym rokiem tak, że można już z każdej niemal strony usłyszeć głosy niezadowolenia z obowiązku opłacania publicznego ubezpieczenia zdrowotnego.

 Niezadowolenie to wynika z jakości usług otrzymywanych w większości placówek zdrowia publicznego. Nie dość, że przeważnie jest ona niska to jeszcze, aby dostać się do specjalisty należy się ustawić w bardzo długiej kolejce. Czasami oczekiwanie na wizytę u (przykładowo) kardiologa trzeba czekać nawet kilka miesięcy. U innych specjalistów sytuacja jest podobna.

 Do największych absurdów dochodzi w sytuacjach kiedy pacjent jest przyjmowany na pogotowiu z poważnym rozcięciem ręki i dostaje informację, że powinien zjawić się u chirurga do trzech dni. Próbując się zarejestrować u chirurga okazuje się jednak, że możliwość przyjęcia jest dopiero za dwa tygodnie.

 Powyżej opisana sytuacja oraz wiele innych podobnych wydarza się na co dzień w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. W trosce o swoje zdrowie wielu ludzi woli korzystać z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, które gwarantują poważne zajęcie się pacjentem w zaistniałych potrzebach.

 W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych zajmujących się między innymi prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi można znaleźć takie propozycje jak:

bezpłatna możliwość korzystania z usług prywatnych placówek medycznych (każdy ubezpieczyciel posiada w swojej ofercie przynajmniej jedną sieć usług medycznych),

zwrot całkowitych kosztów leczenia na podstawie zaświadczenia wystawionego przez dowolnego lekarza całym kraju,

wszelkiego rodzaju leczenia ambulatoryjne (na przykład korzystanie z laboratorium, prowadzenie ciąży, diagnostyka obrazowa, ważniejsze szczepienia),

wizyty u stomatologa,

wizyty domowe lekarzy,

dowóz lekarstw,

pomoc psychologa,

rehabilitacja,

medycyna pracy,

świadczenia szpitalne.

 Wyżej wymienione oraz wiele innych propozycji sprawiają, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne stały się tak bardzo popularne. Koszty miesięczne takiego ubezpieczenia nie są jednak niskie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje różne stawki w zależności od usług medycznych dostępnych w polisie. Jednak aby wykupić podstawowe ubezpieczenia tego rodzaju trzeba przeznaczyć kwotę około 100 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.

 Stawki za ubezpieczenia zdrowotne są zróżnicowane w zależności od wieku oraz płci ubezpieczonego. Czasami może się okazać, że takie ubezpieczenie ze względu na koszty nie jest dostępne dla całej rodziny. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dużych rodzin ubezpieczyciele przygotowali specjalne oferty dla całych rodzin, które kompleksowo chronią zdrowie całej rodziny.

 W związku z ciekawą ofertą kompleksowej opieki medycznej oferowanej przez towarzystwa ubezpieczeniowe bezcelowym wydaje się opłacanie jednocześnie składek na publiczne ubezpieczenia zdrowotne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena