W jaki sposób szukać ubezpieczeń aby zaoszczędzić i na co zwrócić uwagę przy zakupie wybranego ubezpieczenia? Czy porównywarka ubezpieczeń pozwoli nam na znależienie taniego ubezpieczenia i jego zakup przez internet bez opuszczania domu?

Data dodania: 2012-02-23

Wyświetleń: 1622

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W obecnych czasach jakichże przyszło nam żyć każdy z Polaków ma jakiekolwiek ubezpieczenie, po prostu mamy obowiązek je mieć. Bez wyjątku na to czy chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, czy np. domu lub mieszkania bez wyjątku każdy z obywateli chce takie ubezpieczenie kupić jak najmniejszym kosztem, ale nie każdy z obywateli wie jak szukać takich najkorzystniejszych polis ubezpieczeniowych. Przy okazji należy również mieć na względzie że najtańsze polisy ubezpieczeniowe niekoniecznie znaczy dobre, dlatego że tylko i wyłącznie w przypadku polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy aut mamy możliwość kierować się tylko jego kosztem (sumy odszkodowawcze w takim wypadku są gwarantowane), to w wypadku innych polis ubezpieczeniowych koszt niekoniecznie musi być dobrym wyznacznikiem.

Przede wszystkim przed zakupem dowolnego ubezpieczenia trzeba koniecznie sprawdzić bardzo dokładnie OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, zapoznać się także z przedstawionymi wyłączeniami z zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Aby odszukać tanie ubezpieczenia możemy posłużyć się narzędziem jakim jest kalkulator polis ubezpieczeniowych która pozwala na nie tylko dokładne porównanie dostępnych ubezpieczeń, lecz także kupno potrzebnego ubezpieczenia on-line.

Musimy wiedzieć o tym że polisy ubezpieczeniowe sprzedawane za pośrednictwem internetu są przeważnie o wiele korzystniejsze niż te które zakupujemy u pośredników ubezpieczeń. Wynika to z faktu że pośrednicy ubezpieczeniowi sprzedający polisy ubezpieczeniowi przez internet nie muszą ponosić np. opłat utrzymania lokalu, opłacenia pracowników itp. i dlatego mogą nam zaproponować niższe składki ubezpieczeniowe.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena