Ubezpieczenia AC - czyli autocasco czy są często kupowane w naszym kraju ? W jakich przypadkach ubezpieczenie AC jest nam przydatne i czy powinniśmy je mieć ?

Data dodania: 2010-11-19

Wyświetleń: 2436

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenia autocasco są ubezpieczeniami dobrowolnymi, na których wykupienie właściciel pojazdu musi się zdecydować. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy się obawiają zniszczenia lub kradzieży swojego pojazdu. Zapewniają one zabezpieczenie finansowe w trudnych sytuacjach takich jak na przykład zniszczenie samochodu – ubezpieczyciel wypłaca wtedy kwotę, która pozwoli na naprawę zniszczeń dokonanych w pojeździe.

 Towarzystwa ubezpieczeniowe działające w naszym kraju posiadają bardzo różnorodne oferty na ubezpieczenia AC, stąd aby dokonać właściwego wyboru są dwie możliwości:

poświęcić bardzo dużo czasu na zapoznawanie się z wszystkimi dostępnymi ofertami i wybranie najciekawszej,

zlecenie wyboru najciekawszej oferty specjalistom posiadającym podpisane umowy ze wszystkimi towarzystwami działającymi w naszym kraju.

 Jakie są różnice w dwóch powyższych wariantach?

Pierwszy wariant wymaga bardzo dużego zaangażowania i poświęcenia. Nie zawsze też dokonany wybór okaże się najlepszy ponieważ nie znający zagadnienia ubezpieczeń konsument może po prostu nie zrozumieć poszczególnych zapisów ofertowych. Tutaj zdecydowaną przewagę posiadają specjaliści dokonujący wyboru za klienta. Nie tylko wiedzą jak odczytywać oferty, ale również znają doskonale wszystkie dostępne. Są więc w stanie w bardzo krótkim czasie dokonać wyboru najlepszego dla właściciela pojazdu.

 Jednak korzystanie z usług specjalistów wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego wielu posiadających samochody rezygnuje z ich usług. Niekoniecznie słusznie (ponieważ właściwie dokonany wybór pozwala na uzyskanie większych pieniędzy w przypadku zniszczenia lub kradzieży pojazdu) – jednak można zaobserwować takie zjawisko w społeczeństwie.

 Na co należy zwrócić szczególną uwagę kupując ubezpieczenia AC?

Bardzo ważne jest to czy ubezpieczenie kupowane jest w wariancie zabezpieczającym cały samochód wraz z dodatkowym wyposażeniem i to zarówno podczas postoju jak ruchu pojazdu.

Przed dokonaniem wyboru należy się również upewnić czy ubezpieczenie obowiązuje tylko w kraju czy też dodatkowo poza jego granicami – jeśli istnieje możliwość wyboru to należy wybrać właściwą opcję, w zależności od potrzeb właściciela.

Jeśli chcący wykupić polisę autocasco jest zainteresowany możliwością udziału własnego to należy się zorientować czy ubezpieczyciel umożliwia tego rodzaju sposób na obniżenie opłat miesięcznych.

Należy się zorientować czy w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym obowiązuje franszyza – czyli określona wartość szkody, poniżej której odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

 Można zatem wybrać dobre ubezpieczenie AC samemu jednak wymaga to sporo czasu oraz dużego zainteresowania tematem. Dla osób, które nie mogą sobie na to pozwolić pozostaje zgłosić się do agenta ubezpieczeniowego, który wybierze najlepszą w stosunku do oczekiwań możliwość.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena