Pogoda bywa zmienna, nieprzewidywalna i niebezpieczna. Intensywne zjawiska atmosferyczne takie jak gradobicie zagrażają nie tylko ludziom, ale też nieruchomościom czy ruchomościom. W wyniku uderzeń twardych grudek lodu spadających z dużą prędkością, karoseria pojazdów może ulec uszkodzeniom. Ich oddziaływanie jest też szkodliwe dla szyb, które mogą pękać.

Data dodania: 2021-07-27

Wyświetleń: 413

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ubezpieczenie samochodu przed skutkami gradobicia - podpowiadamy czy warto

Każda z usterek powinna zostać szybko naprawiona, ze względu na estetykę auta, a także bezpieczeństwo użytkowników. Bywa jednak, że koszt usług serwisowych jest ogromny. Jak skutecznie chronić się przed skutkami gradobicia? Wykupując dobre ubezpieczenie AC.

Anomalie pogodowe zaskakują w najmniej oczekiwanych momentach, a ich skutki często są usuwane jeszcze przez długi czas. Nawałnica trwa zazwyczaj krótko, ale kiedy towarzyszy jej gradobicie to automatycznie straty stają się większe – liczone nawet w miliardach złotych. Dotyczy to szczególnie aut, które nie zostały zaparkowane pod wiatami czy w garażach. Już kilkuminutowa ulewa, podczas której z nieba oprócz deszczu spadają też grudki lodu może trwale odkształcić maskę, dach, nadkola pojazdów, a nawet wybić szybę.

Czy AC obejmuje skutki gradobicia?

Skutki gradobicia często są fatalne i kosztowne. Czy właściciel auta może się przed nimi uchronić? Nie zawsze jest możliwość schowania pojazdu pod dachem czy nakrycia kocem. Wtedy zniszczenia są niemal nieuchronne. Jeżeli jednak wcześniej miałeś wykupioną polisę AC to jest duża szansa, że ubezpieczenie pokryje koszt naprawy. Taką ofertę mają m.in. PZU, Warta, AXA czy LINK4, o czym przeczytasz tutaj: https://www.tr.gorlice.pl/samochod/.

Porównanie ich propozycji na stronie przed wyborem jednej, najlepszej, jest ważne dla późniejszego pozytywnego rozwiązania Twojej sprawy. Może się bowiem okazać, że warunki ubezpieczenia wykluczają wypłatę odszkodowania, gdy doszło do rażącego zaniedbania, właściciel pojazdu mimo tego, że miał czas na reakcję to nie przestawił auta albo zadeklarował, że samochód jest garażowany, a ten podczas gradobicia stał na wjeździe niezadaszonym. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do interpretacji zapisów i zakresu ochrony – skonsultuj się z doradcą.

Dlaczego warto kupić AC?

AC to ubezpieczenie dodatkowe, dlatego kierowcy nie zawsze decydują się na jego wykupienie. Tymczasem  warto zapoznać się z tym, co oferuje towarzystwo. Może się okazać, że za rozsądną cenę wykupisz polisę, zapewniającą pojazdowi wszechstronne ubezpieczenie, nie tylko przed skutkami gradu, ale też innych zjawisk pogodowych.

Warto jednak zawsze zapoznać się z zapisami OWU, aby wiedzieć dokładnie, co wchodzi w skład ochrony ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że stan wizualny pojazdu, jest równie ważny jak stan techniczny w momencie, gdy zdecydujesz się sprzedać auto w dobrej cenie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena