Ubezpieczenie autocasco nie jest przeznaczone jedynie dla aut nowych i drogich. Coraz częściej ubezpieczyciele aktualizują swoją ofertę i pozwalają na zakup pełnej polisy dla starszych pojazdów. Niemniej jednak warto pamiętać o pewnych aspektach doboru ochrony, aby na AC się nie rozczarować.

Data dodania: 2016-04-06

Wyświetleń: 1920

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 kroków do AC dla starego auta
 1. Określ dokładnie na czym zależy Ci najbardziej
  Często zdarza się, że dla aut starszych oferta nie jest tak bogata jak w przypadku nowych. Dlatego też tak ważne jest to, aby dokładnie określić to, na czym zależy właścicielowi auta najbardziej. W jednym przypadku będzie to z pewnością gwarancja odszkodowania w przypadku całkowitego zniszczenia samochodu, a w innym odszkodowanie na wypadek szkody częściowej. Być może przy wyborze konkretnej polisy trzeba będzie z czegoś zrezygnować lub za coś dopłacić, dlatego warto ustalać priorytety.
   
 2. Przeczytaj kilka artykułów na temat AC
  Wiedza jest najważniejsza. Jeżeli wiemy na jakich zasadach działa autocasco i co oznaczają poszczególne jego zapisy, łatwiej będzie podjąć mądrą decyzję. Nie warto opierać się jedynie na tym, co napisane jest na stronach ubezpieczyciela, ponieważ tam najczęściej podane są jedynie zalety danej polisy. Dzięki dodatkowym informacjom będzie się również lepiej zorientowanym, co należy zrobić w przypadku szkody.
   
 3. Korzystaj z porównywarek ubezpieczeń
  Ofert ubezpieczenia AC jest bardzo dużo. Każde towarzystwo będzie w stanie zaoferować kilka różnych propozycji dla jednego kierowcy. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z różnego rodzaju porównywarek, które dostępne są w internecie, jak np. kalkulator ubezpieczeń oc. Narzędzia tego typu w prosty i szybki sposób pozwalają zestawić ze sobą wiele ofert. Dodatkowo dzięki zastosowaniu filtrów pozwalających na poznanie szczegółów oferty, można jeszcze lepiej dopasować ochronę autocasco do swoich oczekiwań.
   
 4. Sprawdź dokładnie co masz w pakiecie
  Ubezpieczenia autocasco najczęściej są sprzedawane jako pakiet wraz z dodatkowymi polisami. Jeśli właściciel pojazdu decyduje się na tego typu komplet ubezpieczeń, dobrze aby zorientował się, jaki zakres mają inne rodzaje ochrony. W przypadku starszych samochodów warto sprawdzić, czy pomoc na drodze w postaci assistance zapewnia świadczenie także w razie awarii, która w autach starszych przytrafia się częściej.
   
 5. W razie wątpliwości – pytaj
  Niezależnie od tego, czy ubezpieczenie zostanie kupione w internetowej porównywarce ubezpieczeń, czy też bezpośrednio u agenta, mogą pojawić się wątpliwości lub pytania. Dla przeciętnego właściciela auta mgliste meandry ubezpieczeń nie zawsze mogą być jasne. Dlatego też, jeżeli cokolwiek wzbudza wątpliwości, zawsze warto o to dopytać, aby mieć pewność, że ubezpieczenie ma dokładnie taki zakres, jakiego się oczekiwało. W przypadku porównywarek niemal zawsze podawany jest numer telefonu, pod którym można porozmawiać z konsultantem.
Licencja: Creative Commons