Możesz zaoszczędzić nawet 150 zł, jeśli ubezpieczysz tylko to, co faktycznie narażone jest na utratę lub zniszczenie.

Data dodania: 2018-08-17

Wyświetleń: 471

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeczytaj uważnie polisę przed podpisaniem

Zanim podpiszesz polisę ubezpieczeniową, uważnie ją przeczytaj, a jeśli czegoś nie rozumiesz, poproś agenta o wyjaśnienie. Dokładnie zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia. Listę zdarzeń, na wypadek których możesz wykupić polisę znajdziesz pod hasłem zakres ubezpieczenia. Najczęściej ubezpieczamy mieszkanie od kradzieży z włamaniem, zalania przez sąsiadów czy pożaru.
 

Skorzystaj z rabatów


Polisa ubezpieczeniowa będzie Cię kosztować znaczniej mniej, jeśli odpowiednio zabezpieczysz swoje mieszkanie przed ewentualnym włamaniem.

Uwaga! Za certyfikowane antywłamaniowe drzwi możesz otrzymać od 10 do 15% zniżki.

Gdy mieszkasz na parterze albo na pierwszym piętrze, pomyśl także o zabezpieczeniu okien i drzwi balkonowych.

Uwaga! Za antywłamaniowe rolety firmy ubezpieczeniowe dają zniżkę w wysokości ok. 10%, a za alarm z monitoringiem możesz otrzymać jeszcze wyższy rabat.
 

Wyłączenia w umowie ubezpieczeniowej


W umowie ubezpieczeniowej bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym punktem są tzw. wyłączenia (zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie zapłaci). Może to być np. kradzież lub zniszczenie przedmiotów zabytkowych, dzieł sztuki, kolekcji, biżuterii, kart płatniczych. Katalog wyłączeń określany jest przez poszczególne zakłady ubezpieczeniowe.

Uwaga! Szukaj zatem takich polis, gdzie lista wyłączeń jest najkrótsza, bo wtedy Twoje straty wynikające z włamania czy zalania mieszkania przez sąsiada będą najmniejsze.
 

Nie ubezpieczaj wszystkiego


Składka ubezpieczeniowa będzie najniższa, gdy wybierzesz tzw. opcję na pierwsze ryzyko, a to oznacza, że nie ubezpieczysz wszystkiego, co masz w domu, lecz tylko to, co najbardziej jest narażone na kradzież lub zniszczenie.

Uwaga! Jeśli np. wartość wyposażenia mieszkania wynosi około 50 000 zł, od kradzieży ubezpieczysz tylko mienie warte np. 20 000 zł. Złodzieje nie wezmą bowiem wszystkiego, a skupią się na rzeczach najcenniejszych i ukradną to, co nie zwróci uwagi sąsiadów podczas wynoszenia z mieszkania.
 

Wykup OC


Pomyśl również o wykupieniu mieszkaniowej polisy odpowiedzialności cywilnej (OC), za która zapłacisz dodatkowe kilkadziesiąt złotych.

Uwaga! W razie zalania mieszkania sąsiadów lub nieumyślnego wyrządzenia im innych szkód materialnych, nie będziesz musiał płacić za remont czy naprawę, bo wszelkie związane z tym koszty pokryje za Ciebie ubezpieczyciel, a Ty zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.
 

Pakiet ubezpieczeniowy


Mieszkanie warto ubezpieczyć w tej samej firmie, w której co roku wykupujesz polisę samochodową. Ubezpieczyciel chętniej bowiem udzieli Ci rabatu na kolejną.

Uwaga! Zniżka może wynieść nawet 25% wartości składki.

Zadzwoń więc do zakładu ubezpieczającego Twój samochód  i dowiedz się, czy istnieje możliwość wykupienia w nim polisy chroniącej mieszkanie lub dom.
Licencja: Creative Commons