Właściciele samochodów mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Jako jedyna polisa komunikacyjna jest ona obowiązkowa. Jeśli jednak chcemy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszego pojazdu, mamy do wyboru szereg ubezpieczeń dodatkowych. Sprawdźmy, co oferują.

Data dodania: 2019-02-25

Wyświetleń: 955

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne – co oferują?

Ubezpieczenie AC

Jednym z ubezpieczeń komunikacyjnych najchętniej dobieranych do polisy OC jest AC, czyli Autocasco. To polisa dobrowolna – można ją wykupić, ale nie trzeba. Jakie niesie korzyści dla właściciela pojazdu? Przede wszystkim chroni go przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń losowych, które spowodowały uszkodzenie jego samochodu.

W przypadku Autocasco ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć całkowite lub częściowe szkody, do których doszło np. w wyniku wypadku samochodowego czy czynników pogodowych (grad, wiatr itp.). Odszkodowanie przysługuje też najczęściej w przypadku uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie oraz jego kradzieży. Dokładny zakres AC bywa różny i to głównie od niego zależy cena polisy AC.

Ubezpieczenie NNW

Kierowca może także wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, o którym więcej można sprawdzić na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-nnw-komunikacyjne/. Tego typu polisa chroni zdrowie oraz życie – w zależności od konkretnej oferty albo samego kierowcy, albo także jego pasażerów. Mając NNW, możemy liczyć na uzyskanie odszkodowania, jeśli w wyniku niespodziewanego wypadku związanego z użytkowaniem pojazdu doznamy np. trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Co ciekawe, polisy NNW obejmują ochroną zdarzania związane nie tylko z jazdą samochodem, ale również wykonywaniem przy nich innych czynności. Może to być np. tankowanie, naprawianie auta na trasie lub wsiadanie i wysiadanie z niego.

Ubezpieczenie assistance

Assistance zapewnia kierowcy pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach, do których może dojść w podróży. Zdarzenie objęte ochroną assistance należy zgłosić w centrum alarmowym, które zorganizuje niezbędną pomoc drogową. Może ona polegać na próbie naprawy samochodu na miejscu zdarzenia, odholowaniu go lub zapewnieniu samochodu zastępczego. Dokładny zakres ubezpieczenia assistance może być różny – ubezpieczyciele oferują g w wielu mniej lub bardziej rozbudowanych pakietach, a im więcej usług oferują, tym więcej trzeba zapłacić za polisę.

Dodatkowe ubezpieczenia – dlaczego warto?

Rozbudowa OC o dodatkowe ubezpieczenia to propozycja dla osób, które chcą się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych sytuacji losowych, o które na drodze przecież nietrudno. Im bardziej rozbudowane polisy wybierzemy, tym bezpieczniej możemy czuć się w podróży. Nie musimy obawiać się niespodziewanych awarii, konieczności organizowania noclegu we własnym zakresie, problemów językowych czy nawet kradzieży. Mając wykupione dodatkowe polisy, możemy liczyć na odszkodowania w wielu sytuacjach, a dzięki temu nie unikamy ponoszenia nierzadko wysokich kosztów.

Pamiętajmy jednak, by przed wyborem konkretnego ubezpieczenia zapoznać się z jego ogólnymi warunkami. To w tym dokumencie poznamy dokładny zakres ochrony, a także ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, kiedy należy nam się pomoc w ramach polisy i czego możemy oczekiwać od firmy, w której ją wykupiliśmy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena