Drony stają się coraz bardziej popularnymi urządzeniami wykorzystywanymi nie tylko przez duże korporacje czy firmy, jak na przykład rozmaite stacje telewizyjne, kiedy to sprzęt ten jest niezastąpiony w przekazywaniu obrazu wielkich powierzchni z dużej wysokości, ale również osoby prywatne na wszelkiego rodzaju wydarzeniach i imprezach.

Data dodania: 2015-08-12

Wyświetleń: 1189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drony a OC

Warto jednak pamiętać, że dron nie jest zabawką, zaś do jego aktywnego wykorzystywania będziemy potrzebować odpowiednich uprawnień oraz wymaganego przez ustawę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto także wspomnieć, że obowiązek posiadania uprawnień oraz wspomnianego ubezpieczenia wymagany jest tylko jeśli masa urządzenia przekracza 25 kilogramów – jeśli nasz dron waży mniej, możemy z niego swobodnie korzystać w celach rekreacyjnych bądź sportowych. Jednakże, w przeciwnym wypadku jesteśmy zobligowani do wykupienia ubezpieczenia na minimalną sumę gwarantowaną 16 000 złotych.

Na szczęście, wbrew temu, co mogłoby się przez chwilę wydawać, na rynku ubezpieczeniowym pojawia się coraz więcej firm, niekiedy współpracujących także z większymi partnerami koncentrującymi się na bardziej „typowych” ubezpieczeniach, wyspecjalizowanych właśnie w zakresie wszelkiego rodzaju statków powietrznych. Firmy te nie tylko zaoferują nam ubezpieczenie, ale również doradzą przy wyborze najbardziej odpowiedniego pakietu, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z urządzenia będąc wolnym od zmartwień związanych z formalnościami ubezpieczeniowymi.

Możliwości ubezpieczenia znajdujące się w ofercie są często dostosowane do kilku różnych modeli wykorzystywania drona: tak więc mamy specjalne długoterminowe ubezpieczenia AC i OC dla profesjonalistów korzystających z dronów, między innymi, w ramach swoich kompetencji zawodowych i zależy im na maksymalnym komforcie w sferze prawnej; a także krótkoterminowe OC, z których możemy skorzystać, gdy potrzebujemy urządzenia tylko w ramach pewnego wydarzenia czy egzaminu.

Oprócz tego, jeśli nasz dron przyprawi nas o nieszczęśliwą przygodę, firma taka może nam pomóc przy likwidacji wyrządzonych szkód – co więcej oferta ta przysługuje z reguły nie tylko stałym klientom, ale również znajduje zastosowanie w jednostkowych przypadkach: firma zajmie się skompletowaniem niezbędnych dokumentów, uzupełnieniem formularzy oraz weryfikacją decyzji płatniczej. Możemy także poprosić o przejęcie procesu likwidacji szkody przez ubezpieczyciela, wówczas po uzyskaniu pełnomocnictwa firma będzie starała się zająć sprawą z minimalnym zaangażowaniem naszej osoby w tok postępowania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena