Fotografia to bardzo dynamiczna dziedzina, którą interesują się zarówno profesjonaliści, jak i przeciętni śmiertelnicy. W ofertach sklepów znaleźć można bardzo wiele różnorodnych aparatów i tak zwanych „lustrzanek”, dzięki którym można tworzyć naprawdę profesjonalne zdjęcia. 

Data dodania: 2013-04-03

Wyświetleń: 1047

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeciętnemu odbiorcy fotografia kojarzy się raczej z „babcinymi zdjęciami”, pamiątkami z wyjazdów, a także uwiecznionymi pięknymi chwilami. Tymczasem fotografia profesjonalna to dzisiaj o wiele więcej, niż laik jest w stanie sobie wyobrazić.

Na początku warto wspomnieć o fotografii artystyczne - dziedzinie sztuki, w której aparat fotograficzny używany jest do uwieczniania pięknych obrazów. Możemy tutaj wyróżnić fotografię koncepcyjną, abstrakcyjną, portretową, wszelkiego rodzaju akty, oraz inne artystyczne dzieła wykonywane przez laika, bądź profesjonalistę w swojej dziedzinie.

Inną gałęzią fotografii jest fotografia profesjonalna, w której spotkamy takie rodzaje, jak fotografia produktowa, reklamowa, czy portretowa. Służy ona przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy mogą dzięki niej przedstawić atuty swojej firmy, czy korzyści wynikające ze współpracy.

Przy każdym rodzaju fotografii niebagatelne znaczenie odgrywa sprzęt, a także oświetlenie, odpowiednie pozy, czy ustawienie produktów. Tylko wtedy można oczekiwać naprawdę rzetelnego odwzorowania produktów, czy pięknego uwiecznienia niesamowitej chwili. Nie mniejsze znaczenie odgrywa również tło, które dobierane jest zarówno do fotografowanej osoby, czy produktu, jak i do sytuacji, konkretnej sceny, którą fotograf ma uwiecznić. Także inne tło użyjemy, gdy będziemy chcieli stworzyć zdjęcia ślubne, portretowe, czy profesjonalne do biura. A wszystkie niezbędne akcesoria znajdziemy w specjalistycznych sklepach, a także na portalach branżowych. Znajdziemy sprzęty nowe, używane, do sprzedaży i wynajęcia. Dzięki temu, nawet laicy mogą zakosztować prawdziwej zabawy z fotografią. W Internecie dostępne są także bezpłatne porady na temat ustawienia, póz, sprzętu fotograficznego. 

Licencja: Creative Commons