Porównywarka ubezpieczeń - do czego słuzy to narzędzie ? Czy za jego pomocą mozna tylko porównać poszczególne oferty ubezpieczeniowe czy również kupić wybrane ubezpieczenie online ?

Data dodania: 2010-11-19

Wyświetleń: 4494

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenia są dzisiaj bardzo pożądaną usługą, z której korzysta praktycznie każdy obywatel. Można wziąć pod uwagę chociażby składki ubezpieczeniowe odprowadzane od każdej wypłaty do ZUS. Popyt na ubezpieczenia prywatne rośnie cały czas ponieważ ludzie dostrzegają coraz więcej różnego rodzaju zagrożeń, które otaczają każdego. Wszyscy chcą się od tych zagrożeń (mniej lub bardziej realnych) uchronić. Jedną z form zabezpieczenia się przed nieprzewidzianymi sytuacjami mogącymi się objawiać ciężką chorobą, utratą majątku czy śmiercią bliskiego jest wykupienie ubezpieczenia.

 Aby ułatwić wszystkim dostęp do informacji na temat ubezpieczeń zaczęły się pojawiać strony internetowe, które przedstawiały oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Z czasem pojawili się doradcy, którzy doskonale znają wszystkie dostępne na rynku ubezpieczenia i potrafią doradzić każdemu w zależności od jego potrzeb i oczekiwań.

 Powyższe rozwiązania przestały wystarczać. Powstały porównywarki ubezpieczeń – czyli narzędzia internetowe służące do wyszukiwania najdoskonalszej oferty dla każdego zaledwie w kilku krokach i w ciągu kilkudziesięciu sekund.

 W porównywarce ubezpieczeń należy odpowiedzieć tylko na kilka pytań zadawanych przez narzędzie (należy po prostu odhaczyć interesujące rozwiązania), wpisać kilka informacji o osobie lub samochodzie, który ma być ubezpieczony i przeczytać podsunięte przez porównywarkę ubezpieczeń oferty.

 Wchodząc na stronę internetową zawierającą narzędzie jakim jest porównywarka ubezpieczeń należy najpierw wybrać jaki rodzaj ubezpieczenia chce się wybrać. Na przykład:

ubezpieczenie komunikacyjne,

ubezpieczenie zdrowotne,

ubezpieczenie turystyczne,

ubezpieczenie OC,

ubezpieczenie mieszkaniowe,

ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

 Po kliknięciu w odpowiednią ikonę należy wybrać dostępne opcje. Jako przykład może posłużyć porównywanie cen na ubezpieczenie samochodowe. Po pierwsze należy sprecyzować jakie rodzaje ubezpieczeń chce się zamówić (OC, AC, NNW, assistance itp.). Po zaznaczeniu właściwych opcji przechodzi się do następnego kroku, w którym zaznacza się konkretne opcje danego rodzaju ubezpieczenia. Na przykład czy assistance ma obowiązywać tylko w kraju czy zagranicą również oraz jakie opcje ma w sobie zawierać. Kolejny krok to wpisanie swoich danych, czyli: wiek, od jak dawna prawo jazdy, ile lat ma samochód.

 Po wpisaniu wszystkich wymaganych informacji jako wynik wyświetlą się konkretne oferty do pobrania – pełny wachlarz, w którym śmiało można wybierać w zależności od kwot proponowanych przez konkretnych ubezpieczycieli.

 Porównywarki ubezpieczeń są bardzo pomocne w wyborze najlepszego ubezpieczenia. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia polisy od razu po wybraniu – formalności są przygotowane w ten sposób, aby jak najprościej i jak najszybciej transakcja została zawarta.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena