Na pytanie postawione w tytule najchętniej odpowiedzielibyśmy: „w ogóle nie kupujemy”. Ale cóż – nie da całkowicie uniknąć obowiązku zawarcia umowy z ubezpieczycielem, zwłaszcza w przypadku, gdy masz samochód zarejestrowany w Polsce. Jakie więc są najefektywniejsze metody kupowania ubezpieczeń?

Data dodania: 2014-02-27

Wyświetleń: 966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak Polacy kupują ubezpieczenia?

Oczywiście wciąż wiele osób ubezpieczenia znajduje w tradycyjny sposób – znajduje zaufanego agenta, który oblicza składkę, zawierają z nim umowę i trzymają się go przez kilka kolejnych lat. Ale, jak się okazuje, coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia direct. Coroczne statystyki prowadzone przez PIU (Polską Izbę Ubezpieczycieli) pokazują, że liczby ubezpieczeń zawieranych online stale rosną – w 2013 roku było ich już prawie 5,2 miliona!

Nie powinno dziwić, że najwięcej online kupuje się ubezpieczeń komunikacyjnych – i to z kilku względów. Po pierwsze, są to najpopularniejsze polisy, które posiada większość z nas. Po drugie, towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie udostępniają kalkulatory dostępne online, które pozwalają na obliczenie składki i zakup ubezpieczenia przez internet. Po trzecie w końcu – istnieje wiele porównywarek ubezpieczeniowych, które pozwalają na zestawienie ze sobą składek wielu firm ubezpieczeniowych i od razu zakup interesującej Cię polisy.

O tym wie już większość z nas. Natomiast wciąż jeszcze musimy przekonywać się do zawierania pozostałych ubezpieczeń majątkowych przez internet, chociaż to fakt, że liczba takich umów zawieranych przez internet lub telefon z roku na rok rośnie.

Zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń turystycznych szczególnie ważna jest możliwość zawierania polis direct. Wyobraź sobie bowiem sytuację, że przygotowujesz się do wymarzonego wyjazdu – przygotowujesz szczepienia, sprzęt turystyczny, cały bagaż... A o tym, że warto byłoby się ubezpieczyć, przypominasz sobie w zasadzie na ostatnią chwilę. Na szczęście poprzez internet można kupić ubezpieczenie nawet ostatniego dnia przed wyjazdem.

Czy rynek ubezpieczeń online będzie rósł? Na pewno. Po pierwsze, wciąż „dziewiczym lądem” są ubezpieczenia na życie. Po drugie, coraz więcej ludzi posiada smartfony i tablety, a ubezpieczyciele i porównywarki wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, tworząc aplikacje mobilne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena