Do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale większość z nas już zaczyna planować urlopy... albo nawet ma już zarezerwowane noclegi. Natomiast niektórzy będą czekali niemalże do ostatniej chwili, żeby dużo zaoszczędzić dzięki wakacjom last minute. A jak się przygotować do takich wakacji?

Data dodania: 2014-04-17

Wyświetleń: 1072

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się przygotować do wakacji last minute?

Po pierwsze, przejrzyj różne serwisy z ogłoszeniami o wycieczkach last minute.

W sieci z powodzeniem działają różne serwisy, które umożliwiają wyszukiwanie ofert wycieczek last minute. Dzięki nim możliwe jest wyszukanie interesującego Cię: terminu i miejsca docelowego po znacznie niższych cenach, a często – z wysokim standardem.

Po drugie, wyszukaj opinii na temat wycieczki.

Najczęstszym powodem tego, że wycieczka dostępna jest w opcji last minute jest fakt, że albo wycieczka ta nie cieszy się popularnością wśród turystów i nie wszystkie miejsca zostały wyprzedane, albo ktoś zrezygnował. Dobrze jest więc poszukać opinii w internecie, dlaczego tak się stało. Może hotel nie spełnia standardów? Albo obsługa biura podróży pozostawia sporo do życzenia? Oczywiście nieprzychylne opinie mogą być mylące, ale powinny Ci dać do myślenia.

Po trzecie, upewnij się, że dostaniesz urlop.

Nie zawsze uda Ci się dostać urlop z dnia na dzień – zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Dlatego też zastanów się – czy zależy Ci na konkretnym miejscu, czy chcesz po prostu za niższą cenę pojechać gdziekolwiek, ale w terminie, który Ci będzie odpowiadał najlepiej. Tę pierwszą opcję wybiorą zapewne osoby z elastyczną formą zatrudnienia, tę drugą ci wszyscy, którzy muszą liczyć się z tym, że terminy urlopów dogadywane są w zespole.

Po czwarte, wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że zawieranie ubezpieczeń to nieraz proces żmudny i czasochłonny. Tymczasem – wcale tak być nie musi. Istnieją narzędzia dostępne online, dzięki którym możesz kupić stosowną polisę prawie na ostatnią chwilę. A ubezpieczenie turystyczne zawsze warto mieć – wiedzą to wszyscy wprawieni w wyjazdy turystyczne za granicę.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena