Kto w dzisiejszych niepewnych czasach nie lęka się o to, co przyniesie dzień jutrzejszy? Strachem napawa nas widmo kalectwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku, utrata pracy, żenująco niska emerytura, a w konsekwencji – problemy finansowe. Jak się zabezpieczyć na te okoliczności?

Data dodania: 2014-01-17

Wyświetleń: 1091

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Te produkty finansowe zapewnią Ci spokojną przyszłość!

Najprostsza odpowiedź brzmi – zacząć oszczędzać z myślą o czarnej godzinie. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z faktu, że czasem samemu ciężko jest zmusić się do odkładania pieniędzy. Niektórym nawet kwoty 50 złotych wydają się zbyt duże, stąd też potrzebują jakiegoś specjalnego przymusu.

I tutaj pomóc mogą produkty finansowe. Dzięki lokatom i funduszom inwestycyjnym masz gwarancję, że będziesz zmuszony do regularnego oszczędzania. A Twoje oszczędności będą jeszcze dodatkowo na Ciebie zarabiały.

Bo samo odkładanie pieniędzy to jedno. Ale czemu by nie zmusić oszczędności do pracy? Oczywiście wybór odpowiedniego produktu finansowego w dużej mierze zależy od tego, jaki cel chciałbyś osiągnąć. Jeśli myślisz o niewielkim zysku z niewielkich sum pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie, to prawdopodobnie zainteresują Cię lokaty. Często można trafić na lokaty nawet jednodniowe – skorzystać z nich możesz, jeśli interesuje Cię szybki, niewielki zysk i jesteś w stanie przeznaczyć jakieś 10 tysięcy złotych. Są lokaty dwu – i trzymiesięczne, półroczne, roczne, zawierane na dwa lata. Ich zawarcie gwarantuje od trzech do pięciu procent zysku z włożonych pieniędzy w ustalonym czasie. Minusy takiego rozwiązania? Jeśli zdecydujesz się zerwać lokatę przed upływem określonego czasu, może się okazać, że stracisz część środków – wszystko oczywiście zależy od tego, jak sformułowana jest umowa z bankiem.

Większy zysk w dłuższej perspektywie czasu mogą dać fundusze inwestycyjne – a już zwłaszcza w sytuacji, gdy połączymy fundusze z ubezpieczeniem życiowym. Fundusze gwarantują zysk większy... ale również naznaczone są większym ryzykiem, zwłaszcza w sytuacji, gdy zdecydujemy się na bardziej agresywne metody oszczędzania. Niemniej połączenie ubezpieczenia na życie z perspektywą pomnażania odkładanych pieniędzy na emeryturę z pewnością może zainteresować te co bardziej przewidujące osoby.

Licencja: Creative Commons