-Fundusz jest bardzo elastyczną formą lokowania pieniędzy ze względu na nieograniczoną płynność. Nie musimy z góry decydować o czasie, na jaki chcemy ulokować środki. Co więcej, w każdej chwili możemy wypłacić pieniądze, nie tracąc całości czy też części odsetek za okres, gdy środki były zainwestowane w fundusz.
-Zazwyczaj stopa zwrotu z inwestycji w fundusz jest wyższa od oprocentowania lokat, które oferują banki.
-Trzeci i najważniejszy powód to fakt, że ryzyko utraty środków, które ulokujemy w banku może być znacznie większe od ryzyka inwestycji w fundusz pieniężny. Przykładem jest kryzys w latach 2007-2008, który udowodnił nam, że ryzyko upadku każdego banku jest możliwe. Natomiast w przypadku funduszy inwestycyjnych ryzyko bankructwa nie występuje.
Wybór odpowiedniego funduszu jest bardzo ważna. Biorąc pod uwagę stabilność wyników, powinniśmy zwrócić uwagę na UniWIBID (w PLN) a także UniEURIBOR (w EUR). Ich historia pokazuje, że cena ich jednostek uczestnictwa stabilnie wzrasta, zarówno w długim jak i krótkim terminie. Zaletą jest także bardzo łatwy dostęp do ulokowanych środków- w każdej chwili można złożyć dyspozycję wycofania a już następnego dnia otrzymamy pieniądze wraz z wypracowanym zyskiem w czasie trwania lokaty. Jednak najważniejsze są wyniki osiągane przez wspomniane wyżej subfundusze. Od samego początku ich istnienia osiągają one wyniki lepsze od benchmarku (stawka 1-miesięcznych lokat z rynku międzybankowego).
Okazjonalny najem jest korzystny dla właściciela lokalu. Chodzi również o to, że wynajmujący ma swobodę przy ustalaniu podwyżek czynszowych.