Otrzymasz testy, gdzie będziesz musiał wykazać się szybkością, a przy tym nie popełnić błędu. Chodzi o to, abyś posiadał umiejętność szybkiego wprowadzania danych.
krok 2
Częstym programem, wykorzystywanym przy danych finansowych jest Excel. Możesz być poproszony o krótkie zaprezentowanie swoich zdolności analitycznych, korzystając z arkusza.
krok 3
Testy badają także umiejętność logicznego myślenia, wiązania faktów z określoną sytuacją. Wszystko zależy od tego, na jakie stanowisko kandydujesz. Każda grupa stanowisk w banku zawiera minimalne wymagania, które muszą być spełnione, aby zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.
krok 4
Najprawdopodobniej otrzymasz zadanie, gdzie będzie opisana konkretna sytuacja, a Ty będziesz musiał ją przygotować. Oczywiście masz trochę czasu, by zastanowić się, jak ją przedstawić. Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz ten czas, aby przekonać osobę rekrutującą do siebie.
krok 5
Twoja odporność psychiczna będzie poddana próbie poprzez bardzo skomplikowane pytania, na które musisz udzielić odpowiedzi. Zwykle w tych testach występują zagadnienia dotyczące sytuacji, w których zawiera się problem do rozwiązania. Kandydat musi sam podjąć decyzję, jak zachowałby się w danej sprawie.
krok 6
Testy układane są przez najwyższej klasy psychologów i specjalistów od mowy ciała. Nie ma możliwości stworzenia pozorów i zmylenia rekrutujących. Niezobowiązujący kwestionariusz osobowy prowadzony przez konsultanta potrafi już w pierwszym etapie obnażyć Twoją osobowość i wie on, czy dalsza rozmowa z Tobą ma sens.
ścieżka dostępu: Strona główna › Praca i Kariera › Szukanie pracy › Jak otrzymać angaż w banku (cz.3)?