Dieta Dukana zdobywa w Polsce, jak również na całym świecie, coraz większą popularność. Jest w tej chwili najchętniej stosowaną dietą wśród naszych rodaków. Na czym polega?

Data dodania: 2010-10-11

Wyświetleń: 2794

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otóż, dieta dukana wyklucza z naszego jadłospisu niektóre produkty. W I fazie jej stosowania je się w zasadzie wyłącznie produkty zawierające dużo białka i popija się je wodą niegazowaną – w bardzo dużych ilościach. W I etapie można stracić nawet 6-10 kg, jeśli jest się osobą bardzo otyłą. Po przejściu do II etapu odchudzania się na diecie dukana, jadłospis zwiększa się. O ile na początku dopuszczalne było spożywanie wyłącznie 72 produktów, tak w II etapie powiększają się one do 100.

Posiłki w II etapie diety dukana także mają dużą ilość białka, ale co parę dni można je urozmaicać warzywami. Chudnięcie w II etapie diety dukana może nie jest tak szybkie i gwałtowne, jak w pierwszym, ale jest to całkowicie normalna reakcja naszego organizmu, który musi się teraz przyzwyczaić do zupełnie innego sposobu żywienia. W tej fazie diety powinniśmy tracić około 1 kilograma na tydzień. Włączamy tu warzywa, ale nie jest bynajmniej powiedziane, że teraz można jeść tylko i wyłącznie takie produkty spożywcze.

Produkty białkowe wciąż pozostają podstawą codziennych posiłków. Ich brak może być wręcz niebezpieczny dla zdrowia osoby odchudzającej się. Doktor Dukan zaleca spożywanie takich warzyw jak pomidory, kapusta, fasolka szparagowa, szparagi, szpinak, rzodkiewki, ogórki, koper, seler, sałata, cukinie, bakłażany, marchewki, buraki i papryki. Nie należy przesadzać z jedzeniem marchewek i buraków, ponieważ zawierają one zbyt dużo sprzyjających tyciu cukrów prostych. Etap II diety dukana trwa od 3 do 6 miesięcy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena