Każda skuteczna kuracja odchudzająca wymaga wypijania zwiększonej ilości wody. Niedobór wody w czasie odchudzania jest szkodliwy dla organizmu. Utrudnia usuwanie ubocznych produktów przemiany materii. Ponadto wypijanie zbyt małej ilości płynów może spowodować, że wskaźnik wagi stanie w miejscu na długi czas.

Data dodania: 2014-03-18

Wyświetleń: 1211

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rola wody w diecie Dukana

Woda jest znanym i zdrowym środkiem moczopędnym. Dzięki tej właściwości, nerki mogą prawidłowo pracować, czyli usuwać zbędne produkty przemiany materii. W sytuacji, kiedy podczas kuracji odchudzającej, pijemy zbyt małą ilość wody pozwalamy, aby w naszym organizmie pozostawały toksyny.

Pomimo stałym zapewnień lekarzy, dietetyków i mediów, w dalszym ciągu wiele osób każdego dnia pije zbyt małą ilość wody. A przecież woda jest najlepszym sposobem na zaspokojenie pragnienia. Rola wody w procesie odchudzania jest niezwykle istotna. Często organizm mylnie ocenia uczucie tak zwanego „ssania w żołądku” jako głód, często jest to po prostu pragnienie. Dlatego przepisy w diecie Dukana przewidują, aby zawsze podczas spożywania posiłku, popijać wodę. Woda zmieszana z pokarmem, zwiększy objętość kęsa pokarmowego, dzięki czemu szybciej zostanie zaspokojony głód. Warto zadbać, aby mieć dostęp do tego zdrowego płynu, zawsze między godziną 17, a 20, bo wówczas najczęściej odczuwamy wzmożone pragnienie, niejednokrotnie mylone z głodem. Wszystkie fazy diety Dukana powinny być bogate w wodę, bo jest nie tylko zdrowa, ale znacznie zmniejsza skłonność do podjadania między posiłkami i ochotę na słodycze.  

Dieta Dukana zawierająca ogromną ilość protein, bez wody nie będzie skuteczna. Jak wskazuje francuski doktor, woda zwiększa odchudzające działanie białek. Ponadto połączenie wody i protein, pomaga w walce z cellulitem, zapewniając skórze sprężystość i ładny wygląd. Usunięcie pomarańczowej skórki jest możliwe, dzięki wspomnianej wcześniej właściwości usuwania toksyn oraz soli z organizmu.

Wszystkie fazy diety Dukana wymagają wypijania znacznej ilości wody. Nasuwa się jednak pytanie, kiedy i w jakiej ilości najlepiej jest sięgać po ten zbawienny płyn? Dieta Dukana podaje, że poza piciem wody podczas każdego posiłku, szczególnie w fazie uderzeniowej trzeba pić również między posiłkami. Najlepiej wypijać 1,5 litra płynów dziennie. Poza wodą mineralną, można włączyć do diety inne płyny w postaci herbatek ziołowych, ziół a nawet kawy. W zależności od fazy diety Dukana, najkorzystniej jest sięgać po różne rodzaje wód pitnych. Zasady diety Dukana zalecają, aby w fazie uderzeniowej pić głównie wodę nisko zmineralizowaną i koniecznie unikać tej, która zawierają dużą ilość soli. W kolejnych fazach, można korzystać również z wody kranowej – filtrowanej oraz wody gazowanej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena