Obecnie na rynku, zarówno polskim jak i zagranicznym funkcjonują setki, jeśli nie tysiące rozmaitych preparatów odchudzających. Dostępne są pod wieloma postaciami. Dla tych, którzy nie chcą korzystać z tabletek czy kapsułek, rynek farmaceutyczny i spożywczy oferuje np. herbatki, proszki do rozpuszczania czy przekąski.

Data dodania: 1970-01-01

Wyświetleń: 1391

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co powinieneś wiedzieć na temat preparatów odchudzających?

Czy styl życia ma wpływa na działanie środków odchudzających?

 Podstawowym zadaniem preparatów odchudzających nie jest odchudzanie samo w sobie. Nie możesz polegać wyłącznie na tych środkach bez zmiany stylu swojego życia. Jeśli na przykład masz w zwyczaju jeść rzadko, ale w bardzo dużych ilościach, ponadto, jeśli spożywasz ostatni, wysokokaloryczny posiłek tuż przed snem i jednocześnie stosujesz preparaty odchudzające – na widoczne efekty nie masz co liczyć. Preparaty odchudzające skuteczne są tylko wtedy, gdy zmienimy nasz styl życia. Oznacza to, że powinniśmy jeść często (5 razy na dobę) niewielkie posiłki. Warto również pamiętać aby zachować odstęp 3 – 4 godzinny pomiędzy ostatnim posiłkiem a udaniem się do łóżka. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na to, że aby pomóc w skutecznym działaniu preparatów odchudzających jak najbardziej wskazane jest wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Mogą to być np. krótkie, nienadwyrężające ćwiczenia ogólno - ruchowe, piesza wędrówka do pracy zamiast korzystania z samochodu czy środków transportu publicznego. W krótkim czasie sam zauważysz, że wysiłek fizyczny, nawet w niewielkiej dawce, stanie się dla Ciebie jak narkotyk, bez którego nie będziesz potrafił dłużej żyć. Dodatkowo, jeśli zauważysz utratę zbędnych kilogramów, poprawi się twoje samopoczucie, poczujesz się bardziej atrakcyjny i wreszcie, uwierzysz we własne możliwości.

Jak działają preparaty odchudzające?

Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, które w swoim składzie mają substancję, która niegdyś znajdowała się na liście leków wydawanych na receptę i skuteczna była w leczeniu otyłości. Substancja, o której mowa to orlistat. Są jednak również inne preparaty, które wykazują działania podobne do orlistatu. Chodzi tu bowiem przede wszystkim o zablokowanie enzymów trawiennych, które należą do lipaz. Dzięki temu, tłuszcze, które spożywane są wraz z pokarmami, nie ulegają hydrolizie (powstanie nowych związków chemicznych pod wpływem wody i danej substancji) do monoglicerydów i wolnych kwasów tłuszczowych, a tym samym nie zostają wchłonięte z przewodu pokarmowego. Inne środki, które mają działanie przeczyszczające, często za główny cel stawiają sobie zwrotne wchłanianie wody w jelicie grubym powodując przez to nagromadzenie się tam mas kałowych i konieczność wypróżnienia. Ze specyfikami tymi nie wolno jednak przesadzać, gdyż mogą spowodować uporczywe biegunki i odwodnienie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena