Płaski brzuch jest nie tylko kwestią procentowej zawartości tłuszczu pod skórą, ale również samych mięśni. Chcąc uzyskać prawdziwe smukłe ciało, z pięknie zarysowaną talią będziemy musieli działać dwuetapowo. 

Data dodania: 2016-04-18

Wyświetleń: 1095

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z jednej strony będziemy pozbywali się tkanki tłuszczowej i nadmiaru wody z organizmu, a z drugiej będziemy musieli działać na rozwój mięśni brzucha.

Do spalania nadmiaru kalorii najlepiej nadają się ćwiczenia cardio, czyli ćwiczenia wytrzymałościowe – jazda na rowerze, bieganie, trening na orbitreku, wchodzenie po schodach, pływanie. W szybkim czasie można zredukować niechcianą tkankę i sprawić, że brzuch nie będzie odstający. Dla pełnego efektu będziemy musieli uzupełnić luźną skórę mięśniami.

Treningi wpływające na rozrost mięśni uważane są za najtrudniejsze. Szczególnie, gdy dotyczą one tak dużych mięśni. Ćwiczenia na płaski brzuch przyniosą odpowiednie rezultaty jedynie, jeśli będziesz wykonywać je systematycznie. Najlepszy efekt uzyskamy trenując przynajmniej 3 razy w ciągu tygodnia.

Podstawowe zasady ćwiczeń na brzuch

Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto pamiętać o podstawowych zasadach, które należy uwzględnić w czasie treningu. Pozwolą na maksymalne zaangażowanie mięśni brzucha i szybsze osiągnięcie wymiernych efektów.

1. Mięśnie nóg nie powinny brać udziału w wykonywaniu „brzuszków”. Wiele osób ma tendencję do ich blokowania i wspierania się nimi podczas unoszenia ciała. To błąd! Ćwiczenia powinny być wykonywane na macie, gdzie nie mamy możliwości wspomagania się drabinką.

2. W czasie treningów istotna rolę odgrywa oddychanie. Pozwala na zachowanie siły oraz wolniejsze męczenie się. W czasie skurczu mięśnia należy wypuszczać powietrze przez usta. W czasie rozkurczania mięśni wykonujemy głęboki wdech.

Ćwiczenia na płaski brzuch

1. Skrętoskłony

Przyjmujemy pozycję jak do klasycznych brzuszków. Ręce powinny być ułożone za głową. Lewy łokieć kierujemy do prawego kolana (które również unosimy) i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy naprzemiennie, zmieniając kierunek skrętu. Ćwiczenie angażuje mięśnie skośne brzucha.

2. Spinanie mięśni brzucha z uniesionymi nogami

Pozycja wyjściowa jak w poprzednim ćwiczeniu. Unosimy nogi zgięte w kolanach, aby utworzyły z udami kąt prosty. Stopy powinny być ze sobą złączone. Napnij mięśnie brzucha i unieś górną część pleców, odrywając jednocześnie barki i łopatki od podłoża. Powoli powróć do pozycji wyjściowej.

3. Konik polny

Połóż się na brzuchu w taki sposób, aby broda dotykała podłogi. Ręce powinny być wyciągnięte przed siebie na szerokości barków. Siłą mięśni podnoś, tułów, ramiona oraz nogi jak najwyżej. Wytrzymaj w tej pozycji przez 5 sekund i wolno opuść kończyny wracając do pozycji wyjściowej. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena