Magiczny i porywający Marcus Miller – żywa legenda muzyki jazzowej i funky – pojawi się wraz z nowym zespołem na ekskluzywnym koncercie Ery Jazzu.

Data dodania: 2010-08-29

Wyświetleń: 1725

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Magiczny i porywający Marcus Miller – żywa legenda muzyki jazzowej i funky – pojawi się wraz z nowym zespołem na ekskluzywnym koncercie Ery Jazzu.

Marcus Miller – jeden z najważniejszych muzyków dzisiejszego jazzu jest niewątpliwie najbardziej znanym i uwielbianym przez publiczność, basistą jazzu. Jego koncerty za każdym razem są wielkim muzycznym show i  dostarczają wspaniałych artystycznych emocji.

Znany  ze współpracy z gigantami sceny jazzowej, potocznie określany jest jako wychowanek Milesa Davisa, u boku którego zaczynał swą wielką karierę. Popularność i uznanie  zyskał jako artysta-solista i lider licznych, własnych formacji. Szczególne aktywny jest także jako muzyk studyjny , zapraszany do nagrań innych artystów. Jego niepokorny bas słychać na blisko 600 albumach ( sic !) , m.in. w nagraniach Milesa Davisa, Arethy Franklin, Luthera Vandrossa, Davida Sanborna, Ala Jarreau  Mariah Carey, Eltona Johna, Briana Ferry’ego czy Franka Sinatry. Dał się poznać także jako wybitny producent muzyczny i kompozytor muzyki do wielu filmów: Boomerang (z udziałem Eddy’ego Murphy’ego i Halle Berry), House Party (z Martinem Lawrencem),  Ladies’ Man (z Timem Meadowsem) czy  Deliver Us From Ev ( z LL Cool J ). To jego autorstwa jest przebój  Da Butt  z filmu Spike’a Lee  School Daze.

Laureat Grammy po trzech latach od brawurowego koncertu Ery Jazzu  w Sali Kongresowej ( 2007 ) wraz ze swoim nowym zespołem (Marcus Miller + Federico Pena -  instrumenty klawiszowe, Sean Jones – trąbka, Alex Han  – saksofony oraz perkusista Louis Cato)  pojawi się w warszawskim klubie Palladium ( 22 października) i będzie to jedyny, ekskluzywny koncert w Polsce. Koncert w Warszawie będzie drugim w tym roku koncertem Marcusa Millera w Polsce. Bilety na koncert będą dostępne wkrótce.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena