Polaków czekają conajmniej trzy ciekawe koncerty pod koniec roku 2009. Czy to koncert Ireny Santor, Ewy Farny czy Sean Kingstona... Dużo dobrej muzyki do słuchania!

Data dodania: 2009-10-18

Wyświetleń: 2136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Urodziny Ireny Santor

W tym roku Irena Santor obchodzi 50-lecie pracy artystycznej i 70. urodziny. Mazowiecki Teatr Muzyczny OPERETKA, w którym Artystka zadebiutowała rolą Królowej Nocy w spektaklu muzycznym, postanowił uhonorować Jej szczególne zasługi i wkład w kulturę polską. 7 grudnia 2009 roku odbędą się Urodziny Ireny Santor w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Podczas gali wystąpią znani i lubiani wykonawcy, którzy zaśpiewają piosenki z repertuaru Ireny Santor w nowych, zaskakujących aranżacjach.

bilety na koncerty

Będą to między innymi: Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Paula, Zakopower, Zbigniew Wodecki, Muniek Staszczyk, Grzegorz Markowski, Andrzej Sikorowski, Michał Bajor, Grzegorz Skawiński.  Jubilatka wystąpi także w wirtualnych duetach z Czesławem Niemenem i Markiem Grechutą.

urodziny ireny santor bilety warszawa

Usłyszymy również anegdoty i wspomnienia przyjaciół Artystki. Na telebimach pojawią się archiwalne fragmenty występów Ireny Santor w konwencji znanej z programu telewizyjnej Dwójki ?Wideoteka Dorosłego Człowieka?. Całość poprowadzi para znakomitych dziennikarzy muzycznych ? Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk.  Koncert wyreżyseruje Andrzej Strzelecki.
Honorowy patronat nad Urodzinami Ireny Santor objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Ewa Farna - koncert w Warszawie

Ewa Farna pochodzi z polskiej rodziny. W domu mówi gwarą cieszyńską, a śpiewa w języku czeskim i polskim. Mieszka w Wędryni.
Od dziecka związana była z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek, grała również na fortepianie. Jedną z jej pasji jest także sport, przed rozpoczęciem kariery wokalnej była członkinią narciarskiego klubu sportowego SKI Beskyd, specjalizowała się w slalomie oraz zjeździe.

Mając 11 lat wygrała konkurs piosenkarski zorganizowany na Morawach. Niedługo potem zajęła pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, gdzie została dostrzeżona przez Leszka Wronkę – znanego w Czechach polskiego producenta, kompozytora i autora tekstów. Przy jego pomocy nagrała materiał demo, który następnie został przekazany czeskiemu oddziałowi Universal Music Group. Równocześnie wzięła udział w programie Szansa na sukces. Wykonała utwór Za młodzi, za starzy autorstwa Jacka Cygana i zajęła pierwsze miejsce w tej edycji programu. W finałowym występie odcinka zaśpiewała wspólnie z Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem oraz Piotrem Rubikiem.

6 listopada 2006, w wieku 13 lat, zadebiutowała na rynku muzycznym z albumem Měls mě vůbec rád, który wspiął się na szczyty rankingów sprzedaży w Czechach, uzyskując status platynowej płyty. Krążek ten przyniósł jej wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a także znaczną popularność w Czechach i na Słowacji. Druga płyta Ticho ukazała się 1 października 2007. Podobnie jak pierwsza, również uzyskała status platynowej płyty. 7 listopada 2008 odbyła się premiera płyty DVD Blíž ke hvězdám, na której został zarejestrowany jej koncert z Pragi z 17 czerwca 2008. Było to najlepiej sprzedające się DVD w Czechach w roku 2008. Na krążku znalazła się jedna piosenka zaśpiewana po polsku – Tam gdzie ty.

ewa farna koncert warszawa

Na polskim rynku zadebiutowała wydanym 9 listopada 2007 przez Universal Music Polska albumem Sam na Sam – jest to polska wersja jej pierwszego albumu Měls mě vůbec rád. Druga polska płyta ? Cicho ? ukazała się 16 marca 2009 nakładem wydawnictwa Magic Records, wchodzącego w skład wytwórni Universal Music Polska. Album ten został wyróżniony Superjedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009, zyskując tym samym miano Płyty Roku. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2009, piosenka Cicho zdobyła tytuł Polski Hit Lata 2009.

Sean Kingston - koncert w Warszawie

Królewicz jamajskiej sceny muzycznej
Energetyczna mieszanka reggae, hip-hopu, dancehalluDwudziestojednoletni Sean Kingston zadebiutował w 2007 roku singlem Beautiful Girls i od razu zjednał sobie miliony ludzi na całym świecie! Wszyscy doskonale pamiętają uśmiechniętego pulchnego murzynka, ubranego w koszulę flanelową, wyśpiewującego szlagwort jednej z najsłynniejszych piosenek o miłość Stand By Me.  Jamajskie rytmy mieszające się z melodyjnym hip-hopem i popem, oraz niezwykłe wdzięki i charakterystyczny głos lekko podbity efektem, to niewątpliwie klucz do sukcesu Seana. Beautiful Girls, ze wspomnianym samplem Stand By Me został legalnie ściągnięty z internetu aż 4 i pół miliona razy i stał się jednym z największych przebojów 2007 roku! Historia młodego chłopaka, który ucieka od rodzinnych problemów w muzykę zaintrygowała producenta J.R. Rotema, który szybko doprowadził do podpisania kontraktu z wytwórnią Epic. Debiutancki krążek Sean Kingston sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie. Z tego albumu pochodzą również single: Take You There i Love Like This. 

sean kingston koncert warszawa

Mimo swojego młodego wieku do tej pory sympatyczny Jamajczyk współpracował z Natashą Bedingfield, Flo Rida, Fergie. W tym roku ukazał się drugi album Seana zawierający takie hity jak Fire Burning wyprodukowany przez RedOne twórcę megahitu Poker Face (Lady Gaga). Kolejnym singlem z albumu jest utwór  Face Drop wykonany w duecie z Wyclefem Jeanem. Tomorrow pokazuje rozwój Seana jako mężczyzny, jak również artysty, który opisuje zmiany, jakie nastąpiły w jego życiu po wydaniu premierze pierwszej płyty. W grudniu tego roku Sean Kingston rozgrzeje warszawską publiczność na pierwszym koncercie w Polsce!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena