Ostatnimi laty festiwale muzyczne stały się bardzo popularne. Może mieć to związek z tym, że ceny biletów na koncerty rosną, a wstęp na największe festiwale muzyczne jest z reguły darmowy. Jak wiele osób przyciągają największe festiwale muzyczne? O tym przekonacie się z rozwinięcia. Znajdziecie tam jeden festiwal z Polski.

Data dodania: 2015-03-01

Wyświetleń: 2891

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 największych festiwali muzycznych na świecie w 2014 roku

Poniżej możecie przeczyta najważniejsze informacje o największych festiwalach muzycznych z całego świata, wraz z miejscem organizacji i liczbą uczestników w 2014 roku.

1. Donauinselfest (Wiedeń, Austria): 3,1 miliona uczestników w 2014.

Donauinselfest to największy festiwal muzyczny na świecie. Festiwal odbywa się w Wiedniu, na wyspie Donauinsel, a jego nazwę możemy tłumaczyć dosłownie jako "Festiwal Dunaju". Szacuje się, że w ubiegłym roku aż 3,1 miliona osób wybrało się na wyspę Donauinsel, by usłyszeć około 2000 międzynarodowych i lokalnych muzyków, występujących na 11 scenach. Jedną z największych gwiazd ubiegłorocznego festiwalu była Macy Gray –  amerykańska piosenkarka soul i R&B.

2. Mawazine (Rabat, Maroko): 2,6 miliona uczestników w 2014.

Mawazine to jeden z dwóch festiwali muzycznych jakie co roku przyciągają ponad 1 milion osób. W 2014 roku na festiwalu bawiło się około 2,6 miliona uczestników, którzy mogli posłuchać na żywo takich gwiazd jak Justin Timberlake, Jason Derulo, Ne-Yo, Ricky Martin oraz Alicia Keys. Festiwal Mawazine odbywa się w mieście Rabat, a jego celem jest promowanie wizerunku Maroka jako kraju przyjaznego turystom. W tym roku jedną z gwiazd festiwalu ma być zespół Maroon 5.

3. Summerfest (Milwaukee, Stany Zjednoczone): 850 tysięcy uczestników w 2014.

Summerfest (znany również jako "The Big Gig") to festiwal muzyczny organizowany co roku na 30-hektarach Henry Maier Festival Park w Milwaukee (stan Wisconsin) w Stanach Zjednoczonych. Festiwal trwa 11 dni i startuje w ostatnią środę czerwca. Możemy na nim usłyszeć ponad 700 muzyków, zarówno lokalnych jak i talenty muzyczne znane z programów Reality show (np. American Idol). W ubiegłym roku na festiwalu wystąpili tacy artyści jak Joan Jett & the Blackhearts, Kansas i Ziggy Marley.

4. Przystanek Woodstock (Kostrzyn nad Odrą, Polska): 750 tysięcy uczestników w 2014.

Przystanek Woodstock, organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kostrzynie nad Odrą, to jeden z największych festiwali muzycznych w Europie i na świecie. Rekord frekwencji padł w ubiegłym roku, kiedy to na festiwalu bawiło się około 750 tysięcy osób. W ubiegłym roku na festiwalu mogliśmy usłyszeć wiele gwiazd krajowego formatu, w tym Budkę Suflera, T.Love, Piersi, Łzy, zespół Coma itd.

5. Rock in Rio (Lizbona, Portugalia): 700 tysięcy uczestników w 2014.

Rock in Rio to jeden z największych festiwali rockowych na świecie, odbywający się na przemian w trzech miastach: Rio de Janeiro w Brazylii, Lizbonie w Portugalii i Madrycie w Hiszpanii. W ubiegłym roku festiwal odbył się w Lizbonie, a odwiedziło go około 700 tysięcy gości. Gwiazdami Rock in Rio 2014 byli: Robbie Williams, The Rolling Stones, Steve Aoki, Linkin Park, Gary Clark Jr., Ed Sheeran oraz Justin Timberlake.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena