Są filmy, które pokazują wszystkie strony miłości: dobre i złe, wspaniałe i brzydkie, łamiące i rozgrzewające serce. W dzisiejszym artykule znajdziecie pięć wybranych filmów, które nawet sceptyka przekonają, że prawdziwa miłość istnieje.

Data dodania: 2015-03-20

Wyświetleń: 3946

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 romantycznych filmów, które pomogą ci uwierzyć w prawdziwą miłość

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które wątpia w istnienie prawdziwej miłości, zarezerwuj sobie trochę czasu na obejrzenie któregoś z poniższych filmów.

Pamiętnik (2004).

Pamiętnik to amerykański dramat romantyczny w reżyserii Nicka Cassavetesa, oparty na powieści pod tym samym tytułem. To klasyczna opowieść, w której młody i biedny chłopak (Noah) zakochuje się w bogatej dziewczynie (Allie). Mimo, że ich związek zostaje wystawiony na próbę przez wieloletnią rozłąkę, oboje w końcu znów się spotykają. Historia jest opowiadana z perspektywy pamiętnika Allie, która u kresu życia cierpi na chorobę Alzheimera i żyje w domu starców.

Duma i uprzedzenie (2005).

Duma i uprzedzenie to brytyjski dramat w reżyserii Joe Wrighta, na podstawie powieści Jane Austen pod tym samym tytułem, wydanej w 1813. W filmie możemy zobaczyć historię bogatego mężczyzny, który zakochuje się w młodej damie, która jest poniżej jego klasy. Film pokazuje, że prawdziwa miłość jest możliwa, że potrafi przezwyciężyć granice i uprzedzenia. W obrazie zagrali między innymi Keira Knightley i Matthew Macfadyen.

To właśnie miłość (2003).

To właśnie miłość to brytyjska komedia romantyczna z plejadą gwiazd - Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Emma Thompson, Keira Knightley i inni. Film opowiada historię wielu ludzi, na pozór ze sobą niepowiązanych. Chociaż historie miłosne, które są opowiadane przez cały film, nie są skomplikowane, to obraz daje poczucie, że za relacjami łączącymi danych ludzi kryje się czysta i piękna miłość. W filmie "To właśnie miłość" wciąż można obserwować przykłady miłości: do innych osób, przyjaciół i rodziny.

50 pierwszych randek (2004).

50 pierwszych randek to amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Petera Segala, w której w rolach głównych występują Adam Sandler oraz Drew Barrymore. Film opowiada historię mężczyzny, który zakochuje się w kobiecie cierpiącą na ostry przypadek amnezji. Kobieta uległa wypadkowi w wyniku którego uszkodzeniu uległa jej pamięć krótkotrwała. Mimo, że Ona zapomina poprzednie dni, On postanawia coś z tym zrobić.

Gwiazd naszych wina (2014).

Gwiazd naszych wina to amerykański dramat w reżyserii Josha Boone'a, oparty o powieści pod tym samym tytułem autorstwa Johna Greena. Film opowiada historię chorej na raka nastolatki, która zostaje nakłoniona przez rodziców do uczestnictwa w grupie wsparcia, gdzie następnie spotyka i zakochuje się w chłopaku o imieniu Augustus Waters. Sympatyczna, aczkolwiek bolesna opowieść, która pomaga uwierzyć w prawdziwą miłość.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena