W Polsce od czasu do czasu pojawia się trend na seriale pochodzące z konkretnych krajów. Wszyscy starsi pamiętają telenowele z Ameryki Południowej, a młodsi z pewnością kojarzą tureckie seriale, w których zakochały się polskie babcie. Ostatnie lata to także czas świetności koreańskich produkcji. Czy można te wszystkie seriale ze sobą łączyć? Bynajmniej.

Data dodania: 2023-05-09

Wyświetleń: 190

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najlepsze koreańskie seriale fenomenem Netflixa – produkcje, które warto obejrzeć

Produkcje koreańskie to prawdziwy międzynarodowy fenomen, który stoi o kilka klas wyżej od wspomnianych seriali telewizyjnych. O ile seriale tureckie zawsze są niewiadomą jak wynik rozgrywki w Bizzo Casino, to w przypadku seriali koreańskich można mieć pewność najwyższej jakości produkcji.

Co ciekawe, fenomen koreańskich „dram” trwa już od wielu lat, ale dopiero w ostatnim czasie za pomocą platformy Netflix i serialu „Squid Game” te produkcje przebiły się do mainstreamu. Jeżeli jeszcze ktoś nie miał okazji zapoznać się z tym rodzajem seriali, to w niniejszym artykule postaramy się przedstawić najlepsze z najnowszych seriali, które trafiły na amerykańską platformę streamingową.

Squid Game

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji zobaczyć tego serialu, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Squid Game to zrealizowana z rozmachem historia setki osób z różnych warstw społecznych, które łączy brak pieniędzy i wizja zdobycia ogromnej sumy w zamian za wygraną w brutalnej rozgrywce.

Osoby te biorą udział w różnych bezwzględnych konkurencjach, gdzie ich przeciwnicy muszą zginąć. Pozornie prosty scenariusz obfituje w chwytające za serce, dramatyczne sceny, które pokazujące jak dużo ludzie są w stanie poświęcić, żeby zachować życie, czy zdobyć pieniądze. 

Serial miał premierę w 2021 roku, a na 2023 zapowiedziano kontynuacje, więc to najlepszy moment na nadrobienie zaległości.

All of Us Are Dead

Niesamowicie brutalna historia wybuchu wirusa zombie, która obraca się wokół koreańskiej szkoły i młodzieży próbującej przetrwać w nowej rzeczywistości. Kiedy zainfekowani przestają być największym zagorzeniem, okazuje się, że uczniowie zaczynają uzewnętrzniać swoje najbardziej skrywane cechy oraz mroczne żądze.

Serial został oparty na historii opowiedzianej w koreańskiej mandze, która cieszy się dużym zainteresowaniem w Azji oraz na świecie. Dzięki bardzo dobremu odbiorowi na platformie Netflix, na 2023 rok zapowiedziano drugi sezon, który będzie bezpośrednią kontynuacją historii nastolatków, którym udało się wydostać z niebezpiecznego miasta.

The King: Ethernal Monarch

Serial opowiada o współczesnym cesarzu Korei, Gon Lee (Min-ho Lee), który przechodzi przez tajemniczy portal do równoległego świata, w którym spotyka zadziorną policjantkę Tae-eul Jeong (Go-eun Kim). Razem muszą stawić czoła złowrogim siłom, które chcą zniszczyć równowagę między światami. Produkcja łączy elementy kostiumowe, akcji i humoru, pokazując kontrast między dwoma różnymi rzeczywistościami. Serial cieszył się dużą popularnością w Korei Południowej i na świecie, zdobywając pozytywne recenzje krytyków i widzów.

Chwała

Jedna z najnowszych koreańskich produkcji na platformie Netflix, która porusza poważny problem przemocy w szkole. Historia opowiada o dorosłej kobiecie, która została potwornie skrzywdzona w szkole średniej i jej życie legło w gruzach. Zdecydowała się jednak stanąć na nogi, a za cel życia obiera sobie zemstę na wszystkich osobach, które przyczyniły się do jej upadku. 

Dynamiczna historia, mnogość zwrotów akcji, wątek miłosny i wielowątkowa fabuła sprawiają, że wszystkie odcinki ogląda się z zapartym tchem, kibicując głównej bohaterce, żeby w końcu zaznała szczęścia.

Uwaga! W tejście znajduje się link hazardowy, a  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena