Zanim zdecydujemy się wybrać i kupić bilet lotniczy w atrakcyjnej cenie, powinniśmy poznać kilka podstawowych reguł, które ułatwiają wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Więc pytanie, kiedy i jak kupić bilet lotniczy w niskiej cenie?

Data dodania: 2013-03-01

Wyświetleń: 2066

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepiej zarezerwować i kupić bilet lotniczy z wyprzedzeniem, co najmniej miesięcznym. Zarówno zakup wcześniejszy (First minute), jak i późniejszy może okazać się niekorzystny i zapłacimy więcej niż w za bilet oferowany w cenie regularnej. W kupionym znacznie wcześniej bilecie istnieje ryzyko, że będziemy z różnych przyczyn prywatnych musieli odwołać lot, a w drugim, ceny biletów lotniczych po prostu rosną z dnia na dzień przed zaplanowanym odlotem.

Cena uzależniona od dnia tygodnia

Teoretycznie bilety lotnicze powinny być najtańsze w dni robocze, a najdroższe w weekendy. Nie jest to jednak powtarzająca się często regułą, ponieważ niektóre loty są dopasowane do osób podróżujących wyłącznie w celach biznesowych, wówczas bilety są droższe od poniedziałku do piątku. Na trasach do popularnych miejscowości wypoczynkowych powinno być odwrotnie, bilety są droższe w weekendy. Warto pamiętać o tym, że bilety na poranne godziny zazwyczaj są dużo droższe niż na wieczorne rejsy.

Ukryte opłaty doliczane do ceny biletu

Trzeba koniecznie wiedzieć, że nie zawsze bilet promowany jako tani jest faktycznie tańszy. Po wybraniu biletów może się okazać, że ten, który był tańszy, staje się droższy poprzez doliczane dodatkowe opłaty lotniskowe. Az kolei ten droższy może okazać się biletem zwolnionym z opłat lotniskowych, czy objętym dodatkową promocją. Dlatego przed podjęciem decyzji, warto sprawdzić i dokładnie zapoznać się z ofertami biletów lotniczych, zastanowić się, która oferowana konfiguracja będzie dla nas najkorzystniejsza.

Kup tańszy bilet u naszego sąsiada

Co ciekawe warto kupować bilety za granicą. Zdarza się, że korzystając z zagranicznego komputera, wyświetla się inna oferta i cena niż dla osoby znajdującej się na terenie Polski. Najczęściej bilety lotnicze są tańsze. Nowym trendem w Polsce staje się nawet korzystanie z niemieckich biur podróży, które posiadają bardziej atrakcyjną ofertę i niższych cenach.

Najtańsze bilety można zakupić w biurach podróży i dzięki pośrednikom, lub na specjalnych portalach internetowych.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena