Na całym świecie straszą kryzysem gospodarczym, mino to ludzie jeżdżą i chcą jeździć na wymarzone urlopy i wczasy. Bogate oferty biur podróży, oferty z ostatniej chwili first minute, czy last minute, oferty z wyżywieniem, bez wyżywienia, all inclusive, szeroki wachlarz może zawrócić w głowie, a wiadomo, że im większy tym cięższy wybór.

Data dodania: 2014-03-07

Wyświetleń: 1120

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W 2012 roku najchętniej przez Polaków wybieranym miejscem na letni odpoczynek były, takie kraje, jak: Tunezja, Egipt i Turcja. Według Polskiego Związku Organizatorów Turystyki na pierwszym miejscu wśród wybieranych ofert wakacyjnych przez Polaków, znalazła się Turcja, poleciało do niej o 22 procent więcej podróżnych niż w roku ubiegłym, na drugim miejscu znalazł się Egipt, który przeżył prawdziwe polskie oblężenie, tam wybrało się aż o 90% więcej Polaków niż w 2011 roku Według najnowszych badań i po obserwacji sprzedaży biletów, już teraz można powiedzieć, że Egipt, będzie w tym roku królował w wybieranych ofertach, w czołówce znalazła się także znów Turcja. Ale możemy też zaobserwować zainteresowanie Polaków kierunkami bardziej egzotycznymi, wiadomo wiąże się to z grubszym portfelem, więc nie każdy może sobie na to pozwolić. Tutaj najchętniej wybieranymi będą: Kenia, Dominikana, Tajlandia, czy Wyspy Zielonego Przylądka. Bangkok może okazać się hitem tegorocznych wakacji, jeszcze tak naprawdę sezon urlopowy się nie zaczął, a sprzedaż biletów w to egzotyczne miejsce już wzrosła o prawie 80 procent.

Część rodaków na wakacyjny wypoczynek wybiera Europę, ale nie te najbardziej znane kurorty, jak Chorwacja, Hiszpania, Włochy, ale te bliskie naszym granicom, jak: Słowacja, a także Czechy. Bardzo popularne stają się powoli także Bałkany, które przestają się nam już kojarzyć tylko z niebezpiecznym regionem na mapie, gdzie rozgrywają się, co rusz krwawe zamieszki. To przede wszystkim piękny kraj, tak naprawdę do końca jeszcze nieodkryty, kraj wielu narodowości, jeszcze całkiem nieskomercjalizowany, nie napotkamy tu na każdym kroku barów, pubów, straganów, rozwrzeszczanego, tańczącego tłumu, dyskotek, jak dzieje się w popularnych miejscach wypoczynkowych. W ofercie biura podróży Rainbour Tours do Czarnogóry możemy polecieć już na wyjazd siedmiodniowy w cenie od 1509 złotych za osobę, wypoczynek w ładnym hotelu, trzygwiazdkowym Dubrava, mającym w swej ofercie wszystkie potrzebne na udany wypoczynek udogodnienia, W cenie wyjazdu oczywiście przelot, operatorzy lotniczy, oferują nam wylot z kilku miejsc: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Dodatkowo możemy wykupić ubezpiecznie podróżne w kwocie 110 złotych. Śniadania i obiadokolacje wliczone są w cenę.

Najchętniej wybieranym środkiem transportu, który zawiezie nas w upragnione miejsce letniego wypoczynku, jest własny samochód, a w rejony bardziej odległe, wybieramy podróż samolotem. Samolot to najwygodniejszy środek transportu, przede wszystkim szybki, już niekojarzący się z wysokimi cenami biletów nie osiągalnymi dla zwykłego ciułacza.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena