Coraz więcej pasażerów bukuje wczasy na własną rękę. Oczywiście biura podróży nie muszą czuć się zagrożone, gdyż wczasy last minut i first minut a także załatwianie wszelkich spraw za pomocą biura nadal zyskuje wielu chętnych.

Data dodania: 2014-03-07

Wyświetleń: 1008

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wczasy niekoniecznie w Europie

Jednak bardzo wiele osób na własną rękę szuka noclegów, promocji biletów lotniczych a nierzadko decydują się na własny dojazd. Bardzo wielu turystów jeździ co roku w to samo miejsce. Wielką popularnością cieszą się stolice europejskie jak bilety lotnicze do Londynu czy do Paryża. Oprócz naszego kontynentu wielu turystów lata także do Azji, Afryki, Ameryki.

Gdzie latamy najchętniej?

Coraz chętniej zwiedzamy kraje azjatyckie. Prawie 60 procent turystów z naszego kraju wybiera odpoczynek na tym kontynencie. Fascynujemy się kulturą, religią i sztuką azjatycką. Bardzo chętnie zwiedzamy Tajlandię, Chiny, Pekin. Szczególnie tajlandzka stolica- Bangkok stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Aż 13 procent turystów wybiera zwiedzanie Chin. 11,23 procent Polaków lata do Tajlandii. Wczasy w Stanach Zjednoczonych spędza ponad 15 procent naszych rodaków. Około 4 procent Polaków lata do innych krajów Ameryki Północnej. Natomiast Amerykę Południową wybiera 7 procent urlopowiczów. Natomiast do Australii i Oceanii lata prawie 10 procent Polaków. Wcześniej głównie ograniczaliśmy się do wczasów w Europie, gdyż bilety lotnicze na inne kontynenty był bardzo drogie. Obecnie wiele linii lotniczych oferuje mnóstwo promocji , dlatego loty do Azji czy Ameryki także można znaleźć w przystępnych cenach. Najtaniej możemy znaleźć wczasy korzystając z usług internetowych.

Jaką porę wybrać na urlop?

Według statystyk coraz więcej Polaków decyduje się na wczasy zimą. Oczywiście latem wszystkie kurorty są przepełnione tłumem turystów. Obecnie widać tendencję, że wolimy jeździć na wczasy częściej , a za to wybieramy krótsze urlopy, najczęściej siedmiodniowe. Ponad 43 procent wyjeżdżających na wakacje, wybiera pory od października do lutego. Wiele biur podróży oferuje zniżki na ten okres. Do najczęściej wybieranych kierunków zaliczamy Egipt i Turcję. Dużą popularnością cieszy się także Hiszpania i wyspy Kanaryjskie.

Licencja: Creative Commons