Najłatwiej jest powiedzieć, że umiejscowienie Wielkiej Piramidy (błędnie nazywanej Piramidą Cheopsa), jest zupełnie przypadkowe. Mądrzy ludzie niewiele wspólnego mają z przypadkiem, o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać. Dlaczego, a może po co, Wielka Piramida stoi w miejscu, w którym ją wybudowano?

Data dodania: 2018-05-14

Wyświetleń: 819

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakty, których nie znamy, a są one jedynie legendą. Czy legenda w tym przypadku ma chociażby ziarno prawdy? Od zawsze opowiadano, że piramidy są usiane labiryntami korytarzy pełnymi pułapek, a dotychczas takie nie zostały odnalezione. Dzisiejsi naukowcy zaczęli brać pod uwagę informację płynącą z legendy i przyjęli, że pod Wielką Piramidą mogą istnieć do dziś nieodkryte korytarze.

Przed laty opublikowano taką broszurkę:

● piramida zorientowana jest według stron świata.

● piramida leży w centrum masy lądu stałego ziemi.

● południk przechodzący przez Giza dzieli morza i kontynenty na dwie równe części. Południk jest najdłuższym, biegnącym po lądzie południkiem i stanowi wyjściowy punkt dla pomiarów całej ziemi.

● kąty piramidy dzielą obszar Delty Nilu na dwie równe części.

● południk przechodzący przez środek Wielkiej Piramidy tworzy z równoleżnikiem przechodzącym przez środek piramidy Mykentosa i linią prostą łączącą te dwa punkty (szczyty obu piramid) w trójkąt pitagorejski, którego boki są wielokrotnością cyfr 3,4,5.

● stosunek długości i objętości Wielkiej Piramidy odpowiada stosunkowi długości promienia i powierzchni koła. Cztery powierzchnie boczne piramidy są największymi i najbardziej rzucającymi się w oczy trójkątami na świecie.

● za pomocą wymiarów piramidy można obliczyć zarówno objętość kuli jak i powierzchnię koła. Istny pomnik kwadratowy koła.

● piramida jest wielkim zegarem słonecznym. Rzucane przez nią od połowy października do początku marca cienie pokazują pory i długość roku. Długość płyt kamiennych otaczających piramidę odpowiada długości cienia jednego dnia. Prowadząc obserwacje tego cienia na kamiennych płytach można obliczyć długość roku z dokładnością do 0,2417 dnia.

● normalna długość boku kwadratu podstawy wynosi 365,342 łokci egipskich. Liczba ta jest identyczną liczbą dni roku słonecznego w tropikach.

● odległość Wielkiej Piramidy od środka ziemi równa się odległości od Bieguna Północnego i odpowiada też długości od Bieguna Północnego do środka ziemi.

● jeśli obwód piramidy przy podstawie podzielić przez podwójną wysokość otrzymujemy Pi = 3,1416.

● powierzchnia ściany bocznej piramidy równa się kwadratowi jej wysokości.

● wierzchołek Wielkiej Piramidy symbolizuje Biegun Północny i jej obwód odpowiada długości równika, a odległość między jednym i drugim zachowuje rzeczywiste proporcje. Każdy bok piramidy zaplanowano w ten sposób, aby odpowiadał wycinkowi ¼ półkuli północnej lub też ćwiartkę powierzchni kuli (obwód równika ziemi wynosi 40076,592km, obwód mierzony na linii łączącej bieguny 40009,153km).

Dziś wiemy również, że umieszczenie kilku piramid odpowiada gwiazdozbiorowi Oriona. Czy posiadając takie informacje mówimy o przypadku czy o inteligencji? Niestety, do dnia dzisiejszego badania nad poznaniem tajemnic Wielkiej Piramidy, nie odpowiedziały na żadne z pytań i wciąż trwa jedynie obrzucanie się błotem zwolenników i przeciwników wielu teorii.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena