W czasie globalizacji ważna jest umiejętnośc posługiwania się językiem globalnym, czyli angielskim. Dlatego wszyscy pragnący opanować język angielski powinni poszukiwać najskuteczniejszych metod nauki angielskiego. Badania pokazują, że podświadoma nauka angielskiego jest o wiele bardziej skuteczna niż świadome "studiowanie" języka.

Data dodania: 2010-08-12

Wyświetleń: 5812

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele badań na ten temat wskazuje na ten sam rezultat: uczniowie uczący się angielskiego podświadomie uczyli się szybciej i lepiej niż uczniowie używający tradycyjnych, świadomych i analitycznych metod uczenia.

Przyjrzyjmy się zatem czym różnią się metody podświadome od tradycyjnych, świadomych metod nauczania.
Każdy z nas zna tradycyjne, świadome sposoby nauki języka angielskiego. Ucząc się w ten sposób świadomie używamy naszego mózgu do analizowania angielskiej gramatyki, zapamiętywania słownictwa i tłumaczenia angielskich słów i zwrotów. Takimi metodami uczono i uczy się nas w szkole. Świadomie studiujemy mechanizmy angielskiego, jak gdyby to był samochód lub inne urządzenie. Tniemy angielski na kawałki za pomocą naszego umysłu i dopiero wtedy uczymy się części języka, ...słowo po słowie, ... zasada po zasadzie.

W rezultacie wiemy wiele na temat zasad angielskiej gramatyki, potrafimy tłumaczyć słowa i zdania - ale nie umiemy dobrze mówić po angielsku i nie potrafimy zrozumieć native speakerów.

Podświadome metody nauki są o wiele bardziej skuteczne. Metody te dostarczają zrozumiały angielski wprost do naszego mózgu, a wtedy podświadoma część naszego umysłu wykonuje dla nas całą pracę. Ucząc się w ten sposób z przyjemnością obcujemy z angielskimi historiami, artykułami, konwersacjami, filmami i książkami. Wcale nie myślimy o zasadach gramatycznych i nigdy nie próbujemy zapamiętywać pojedynczych słów.

Jedną z najskuteczniejszych metod nauki angielskiego jest Effortless English System, który całkowicie polega na podświadomej nauce języka angielskiego. W tej metodzie nauczysz się gramatyki słuchając specjalnych mini-opowiadań. W tych opowiadaniach te same struktury gramatyczne są wielokrotnie powtarzane dlatego przyswoisz je automatycznie jednocześnie wcale nie myśląc o zasadach gramatycznych! Świadomie będziesz słuchać opowiadanej historii, ale podświadomie twój mózg nauczy się angielskiej gramatyki.

Ucząc się w ten sposób od razu zaczynasz używać przyswojonej gramatyki. Twoja gramatyka angielska, zarówno mówiona jak i pisana poprawi się ogromnie. I stanie się to bezstresowo. Automatycznie zaczniesz mówić i pisać lepiej nie wkładając w to specjalnego wysiłku. Nie będziesz więcej myśleć o zasadach gramatycznych, będziesz ich po prostu używać!

Musisz sobie zaufać. Wielu uczniów obawia się używać podświadomych metod nauki ponieważ nie ufają oni swojemu własnemu umysłowi. Obawiają się oni po prostu zrelaksować i czerpać przyjemność z nauki angielskiego. Boją się pozwolić aby nauka toczyła się naturalnie i bez wysiłku. W ten sposób zostali zaprogramowani przez lata nauki w szkole. Niestety ci uczniowie prawie nigdy nie nauczą się mówić dobrze po angielsku.

Nie bądź jednym z tych uczniów. Zmień swój sposób nauki angielskiego. Ucz się angielskiego podświadomie i wreszcie mów doskonale po angielsku!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena