Czy kiedykolwiek oglądałeś amerykański film i irytowałeś się bo nie mogłeś zrozumieć niektórych słów lub zwrotów? Może od dłuższego czasu uczysz się angielskiego, ale wciąż nie umiesz mówić po angielsku? Szukasz wskazówek na temat metod nauki, które pomogą Ci lepiej rozumieć język angielski?

Data dodania: 2010-12-15

Wyświetleń: 3527

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim nie frustruj się trudnymi momentami, bo nauka angielskiego nie jest wbrew pozorom taka łatwa. Wymaga czasu, wysiłku i wytrwałości. Pozwól, że dam Ci kilka pomocnych wskazówek.

Ucz się konkretnego rodzaju angielskiego

Do tej pory na pewno przekonałeś się, że zarówno Amerykanie jak i Brytyjczycy, Australijczycy i mieszkańcy innych anglo-języcznych krajów używają swojej unikalnej odmiany angielskiego. Oczywiście każda z nich jest angielskim, ale czasem nawet Amerykanin w rozmowie z Brytyjczykiem może mieć trudności z właściwym zrozumieniem rozmówcy. Język angielski bardzo się różni w zależności od miejsca. Dlaczego o tym mówię? Ponieważ jeśli będziesz głównie stykać się z Brytyjczykami powinieneś uczyć się brytjskiej odmiany angielskkiego. Jeśli zamierzasz kontaktować się z Australijczykami to ucz się australijskiego angielskiego. Jeśli nie skupisz się na jednej odmianie angielskiego możesz być zagubiony w różnych formach języka. Przez to nie będziesz rozumiany ani przez Amerykanów ani przez Anglików.

Oglądaj i słuchaj osoby, które umieją dobrze mówić po angielsku

Tylko dlatego, że ktoś urodził się w anglo-języcznym kraju nie oznacza to, że mówi dobrze po angielsku. W USA jest wielu ludzi, którzy się tam urodzili i wcale nie mówią dobrze po angielsku. Co powinieneś w takim razie zrobić? Znajdź dobrze mówiących native speakerów w internecie. Wielu nauczycielu oferuje bardzo dobre kursy angielskiego przez internet. Jeśli chcesz słuchać dobrego amerykanskiego angielskiego, wejdź na strony takie jak foxnews.com lub cnn.com. Kliknij na sekcje video znajdujące się na tych stronach i słuchaj obserwując ruchy ust mówiących osób. Ci ludzie zarabiają dużo pieniędzy tylko dlatego, że potrafią dobrze komunikować się po angielsku. Jeśli chcesz uczyć się poprawnego brytyjskiego angielskiego, świetnym miejscem do nauki jest strona BBC.

Nie przesadzaj z angielskim slangiem

Dobrze jest rozumieć angielski slang, ale nie skupiaj się na tym zbytnio podczas nauki. Nigdy nie używaj slangu jeśli naprawdę dobrze nie wiesz w jaki sposób go użyć. Jeśli powiesz coś w zły sposób możesz obrazić swojego rozmówcę. Możesz myśleć, że używasz popularnego i niewinnego zwrotu, ale naprawdę możesz brzmieć okropnie. Jeśli masz jakiegoś angielskiego lub amerykańskiego znajomego poproś go aby powiedział Ci, które zwroty są właściwe, a których powinieneś unikać za wszelką cenę.

Aby dobrze opanować język angielski musisz lubić się go uczyć. Dlatego staraj się używać takich metod nauki, które są dla Ciebie najbardziej interesujące. W ten sposób będziesz w stanie poświęcić więcej czasu na naukę. Nie będziej się nudził nauką i nie zrezygnujesz kiedy pojawią się pierwsze trudności. Pamiętaj, że nauka angielskiego to długotrwały proces. Możesz go jednak przyspieszyć używając właściwych metod nauki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena