Czy wiesz jak całkowicie wyłączyć swoje dialogi wewnętrzne i w dowolnym momencie mieć dostęp do zasobów jakich potrzebujesz?
Grinder oraz Bandler w książce Z Żab w Księżniczki opisują stan Uptime jako stan podwyższonej wrażliwości sensorycznej. Stan, w którym w ogóle nie skupiasz się na sobie a jesteś całkowicie na zewnątrz. Stan, w którym obserwujesz mikroruchy twarzy ludzi, dokładnie słyszysz delikatne dźwięki otoczenia, wyczuwasz ciepło skóry, czy podmuch powietrza. Nie rozmawiasz ze sobą, nie analizujesz, nie oceniasz. Natychmiast reagujesz. To stan, w którym nie masz czasu na myślenie, po prostu działasz. Stan, w którym spędziłeś całe swoje dzieciństwo. Stan, w którym uczyłeś się i chłonąłeś najwięcej. Stan świadomości zewnętrznej, w którym masz całkowicie otwarte zmysły i obserwujesz reakcje otaczających Cię ludzi. Stajesz się świadomy drobnych zmian w otoczeniu. Podstawowa umiejętność jaką powinien nabyć skuteczny Praktyk NLP.
Jak rozpoznać stan UPTIME i nauczyć się wejścia weń w dowolnym momencie?
Osiągnij stan UPTIME. Obserwuj go, patrz na otoczenie, obserwuj siebie. W stanie UPTIME w ogóle nie masz dialogów wewnętrznych, nie rozmawiasz ze sobą. Po prostu jesteś.
Gdy często ćwiczysz UPTIME, stajesz się jego świadomy i możesz uruchamiać go w dowolnym momencie, gdy tylko tego potrzebujesz: przed ważną rozmową, przed wystąpieniem publicznym, zawsze wtedy, gdy chcesz całkowicie wyłączyć swoje negatywne dialogi wewnętrzne, maksymalnie skupić się na prowadzonym przedsięwzięciu i mieć dostęp do potrzebnych zasobów. Aby być skupionym na Tu i Teraz. Nazywa się to kotwiczeniem. Stan UPTIME możesz zakotwiczyć w dowolny sposób.
Jak kotwiczyć?
Kiedy poczujesz, ze już jesteś w uptime, tj. w stanie poszerzonej świadomości, wówczas najlepiej skojarzyć ten stan z jakimś fajnym dla Ciebie obrazem. Ja na przykład widzę dużą literę A. Kolega zobaczył galopujące na wolności konie. Łączysz wtedy stan uptime z obrazem.
W późniejszym czasie, jak na zawołanie, możesz go przywołać, wyobrażając sobie skojarzony ze stanem obraz, literkę A lub galopujace konie. Stan uptime wywołany zostanie automatycznie.
Możesz powtarzać to ćwiczenie tak często, jak zechcesz. Z czasem możesz zechcieć je sobie utrudnić. Możesz wtedy, w momencie podnoszenia lewej ręki podnieść jednocześnie prawą nogę. I odwrotnie, gdy podnosisz prawą rękę, podnieś lewą nogę. Na literze O możesz kucnąć. Możesz dodatkowo utrudnić sobie zadanie skracając czas wyświetlania oraz zaznaczając opcje "Pokazuj małe litery" i "Strony małymi literami".
Pobierz darmowe narzędzie do ćwiczenia stanu uptime na stronie coaching - www.andrzejhanisz.pl