Jest kilka do tego powodów

1. Nie dysponujesz sam doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami grupy. Dzięki zespołowi masz łatwy i naturalny dostęp do wiedzy i umiejętności członków zespołu;

Data dodania: 2010-11-30

Wyświetleń: 2096

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

2. Zespól daje  wsparcie, motywację w drodze do celu;

3. Grupa jest Twoim zwierciadłem, coachem,  dając informację zwrotną (feadback)o twoich zachowaniach, nawykach. Sam nie widzisz siebie. Stwarza to okazję do zmiany niechcianych zachowań i nauki nowych.

4. Zespół inspiruje  i wydobywa nieuświadomione pokłady indywidualności i geniuszu. Przy współpracy synergicznej lub inaczej generatywnej przekraczasz siebie- wzrastasz. Każdy członek zespołu przekracza siebie i to co mógłby osiągnąć samemu.

5. Siła teamu pokona każdy rodzaj przeszkód, trudności, a jego energia tworzy niezbędną moc potrzebną dla zaistnienia w realnej gospodarce. Zwycięskie drużyny są drużyną.

Jakie grupy stworzyć?

Warto dwie. Jedną wirtualną, druga realna.

1. Grupa wirtualna

Będzie to ciało Twoich najbliższych wirtualnych doradców, mentorów, opiekunów. Powołujesz ją do życia zapraszając do uczestnictwa osoby będące dla Ciebie autorytetem, mentorem w jakiejś określonej dziedzinie.

Takie doradcze ciało możesz zbierać kiedykolwiek chcesz. Ty jesteś prowadzącym spotkanie, liderem.  Stanie się to też okazją do treningu wizualizacji i przywództwa.

Kiedy i jak odbywać spotkania? Można tuż przed zaśnięciem lub podczas konceptualnej medytacji.

Czego doświadczysz i co zyskasz?

Doradcy, mentorzy, opiekunowie, trenerzy  wspierać będą Ciebie w Twojej drodze. Uzyskasz wgląd do ich sposobu myślenia, dzięki czemu stworzysz więcej możliwości wyboru. Teraz czas na praktyczny test koncepcji.

Odkryjesz potrzebę medytacji, wyciszenia, spójności i harmonii, a wszystko, tanio,
łatwo, naturalnie i przyjemnie, i do tego bardzo, bardzo twórczo. Po jakimś czasie wzrośnie Twoja kreatywność.

Pomimo, że jest to grupa wirtualna, to jednak ma ona realne znaczenie. Nadto kiedy jesteś sam, na początku swojej biznesowej przygody, nie jesteś sam.

Czym mocniejszy i realniejszy  Twój wirtualny Team, tym większa Twoja siła i moc.

2. Grupa realna

Kiedy odkryłeś już  mniej więcej co chciałbyś zrobić i wiesz, że trudno będzie to zrobić samemu powołaj do życia zespół współpracowników, wspólników pragnących tego samego, a mających różne doświadczenia, wiedzę, umiejętności.

Napisz na kartce (najlepiej odręcznie, ) dokładnie i precyzyjnie swoją intencję, kogo szukasz, po co i do kiedy. Następnie możesz kartkę spalić (kopie możesz nosić w portfelu, lub gdzieś mieć na komputerze lub szufladzie). Zadziała jak w to uwierzysz. To jeden ze sposobów.

Co powinno łączyć grupę poza celem?
Na pewno taki sam system wartości. No i przede wszystkim wspólna wizja i cel.

Jak grupa powinna pracować?
Jak najwięcej samodzielnie z wytyczonymi ściśle zadaniami. Kiedy dochodzi do współpracy zespołu najlepiej pracować generatywnie – synergicznie, ponieważ współpraca linearna daje przeciętne rezultaty.

Jest to szczególnie widoczne w dużych korporacjach. Ma to swoje plusy. Dzięki inercji dużego masz szanse pojawić się na rynku z czymś nowym. Duży i tak się nie schyli bo mu się nie chce schylać, a kiedy już Cię zauważy na rynku to zaproponuje dobrą cenę.

Znaczy masz wartość. Czy nie o to Tobie chodziło? Sprzedać się drogo!  To jedna z koncepcji wolności finansowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena