Zastanawiasz się jak szybko nauczyć się angielskiego? Czy można osiągnąć niezwykły postęp w 2-3 miesiące? Odpowiedź brzmi: TAK! Jest to możliwe jednak niezwykłe rezultaty wymagają ogromnej intensywności i wysiłku. Jak uzyskać super szybką poprawę poziomu angielskiego? Oto co proponuję aby to osiągnąć:

Data dodania: 2010-08-02

Wyświetleń: 8265

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Angielski - twoja obsesja.
 
Pierwsza i najbardziej niezbędna do uzyskania naszego celu jest niezwykła pasja. Musisz mieć emocjonalne podejście  żeby uczyć się angielskiego super szybko. Dlaczego? Ponieważ będziesz uczyć się języka przez 8-14 godzin dziennie i w każdej godzinie musisz być czujny, zainteresowany i pełen energii. Żeby uzyskać biegłość w angielskim musisz podchodzić do angielskiego emocjonalnie i obsesyjnie – być niezwykle entuzjastyczny i pełen pasji. Pamiętaj: emocje to 80% sukcesu, technika to jedynie 20%.

Żeby wykształcić w sobie pasję do nauki języka niezbędny jest ważny powód do nauki. Sama chęć osiągania dobrych wyników w testach nie jest wystarczającym powodem. Podobnie jak tylko chęć zdobycia nowej pracy. Potrzebny jest naprawdę WAŻNY powód. Wyobraź sobie wszystkie korzyści jakie płyną z biegłego posługiwania się angielskim. Wyobraź sobie jak może zmienić się twoje życie za 5, 10 czy 20 lat. Jeśli twoją motywacją są pieniądze wyobraź sobie, że biegły angielski uczyni cię niezwykle bogatym, wyobraź sobie swój wymarzony dom, samochód, wymarzone życie.

Jeśli motywuje cię miłość, wyobraź sobie że znajomość angielskiego pozwoli ci poznać niezwykłych ludzi z innych krajów. Wyobraź sobie randki z przystojnymi obcokrajowcami! Wyobraź sobie niezwykłą miłość jaka może ci się zdarzyć dzięki temu, że umiesz biegle mówić po angielsku.

Możesz spróbować wyobrazić sobie także negatywne rzeczy jakie zdarzą się jeśli nie nauczysz się biegle mówić po angielsku – prace których nie dostałeś z tego powodu, ludzi których nie udało ci się poznać. Wyobraź sobie jak kiepskie może być twoje życie jeśli nie będziesz biegle posługiwał się językiem angielskim. Spraw żeby twoja motywacja była silna! Silna Motywacja = Wielka Pasja. Wielka Pasja = Wielki Sukces! Emocjonalne podejście to klucz do sukcesu! Spraw żeby twoje emocje były silne i stań się obsesyjny na punkcie nauki angielskiego!

2. Właściwa metoda nauki angielskiego.

Drugim kluczem do sukcesu w szybkiej i intensywnej nauce angielskiego jest skupienie się na właściwym sposobie przyswajania angielskiego. Nie marnuj czasu na studiowanie gramatyki czy wkuwanie słownictwa. Nie marnuj czasu na poprawianie wymowy. Powinieneś poświęcać cały swój czas na słuchanie bądź czytanie po angielsku. To jest najskuteczniejsza i najszybsza metoda nauczenia się języka.

Noś ze sobą wszędzie swojego iPoda lub książkę. Szczególnie powinieneś skupić się na słuchaniu mini-opowiadań (Mini-Story Lessons), gramatycznych lekcji (Point-Of-View Lessons) i artykułów audio. Są to najskuteczniejsze lekcje i pomogą ci szybko opanować język angielski. Zacznij czytać proste angielskie opowiadania – możesz zacząć od historyjek dla dzieci. Ale zdecydowanie nie marnuj czasu na czytanie podręczników!

3. Ogromna intensywność.
 
Jeżeli chcesz mówić biegle po angielsku w przeciągu 2-3 miesięcy musisz uczyć się bardzo intensywnie. Chodzi o to, żebyś słuchał lub czytał po angielsku 8-14 godzin dziennie. Słuchaj angielskiego bez przerwy. Stale czytaj. Najlepiej słuchać i czytać na zmianę – słuchaj przez godzinę, przez kolejną godzinę czytaj opowiadania. I znów godzina słuchania, godzina czytania. Jeśli szczególnie zależy ci na płynnym mówieniu – więcej słuchaj. Oczywiście czytanie również podnosi umiejętności mówienia.

To wszystko. Oto moja prosta metoda aby zacząć szybko mówić po angielsku. Oczywiście większość ludzi nie potrzebuje aż tak szybkich efektów, więc dla nich 2 godziny czytania i słuchania będzie wystarczające. Jeśli jednak musisz lub chcesz podnieść swe umiejętności językowe bardzo szybko, przyjmij taki właśnie intensywny plan. Powodzenia!!

Licencja: Creative Commons