Jeszcze parę lat temu wydawało się, że tradycyjna książka niema i jeszcze długo nie będzie mieć konkurencji, jednak w ostatnich miesiącach wiele w tej materii się zmieniło. Stało się to za sprawą e-booków, które są tańsze niż tradycyjna, nawet tania książka..

Data dodania: 2007-08-31

Wyświetleń: 3401

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że tradycyjna książka niema i jeszcze długo nie będzie mieć konkurencji, jednak w ostatnich miesiącach wiele w tej materii się zmieniło. Stało się to za sprawą e-booków, które są tańsze niż tradycyjna, nawet tania książka.
Ebooki to elektroniczne publikacje rozpowszechniane za pomocą internetu. Najprościej mówiąc są to książki w postaci specjalnie przygotowanych plików komputerowych, w formacie PDF, które można otwierać na dowolnym komputerze, lub przy użyciu palmtopów i telefonów komórkowych. Ebooki otwiera się w darmowym programem Acrobat Reader. Są one ewolucją tradycyjnych papierowych publikacji.
Elektroniczne publikacje w postaci ebooków zyskują w ostatnim czasie coraz większe uznanie wśród internautów i ich sprzedaż diametralnie wzrasta. Spowodowane jest to tym, że serwisy internetowe chcąc zachęcić do ich kupna często oferują darmowe ich fragmenty lub całe darmowe ebooki, oraz tym, że taka forma prezentacji treści posiada bardzo wiele zalet w stosunku do tradycyjnych.
Do takich zalet należy między innymi:
· Niższy koszt pozyskiwania informacji,
· System nawigacyjny i wyszukiwawczy nieporównanie bogatszy i skuteczniejszy niż w książce tradycyjnej.
· Nieograniczona objętość elektronicznych materiałów.
· Łączenie najrozmaitszych typów mediów w jednolitej postaci elektronicznej, niemożliwe do uzyskania w tak szerokim zakresie w książce tradycyjnej.
· Ułatwienie dostępu do informacji dla milionów osób o fizycznych upośledzeniach.
· Większa ekologia produkcji niż w przypadku książki papierowej.
· Dostarczenie produktu do odbiorcy w ciągu kilku sekund, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.
· Brak opłat za przesyłkę, z uwagi na to, że operacja kupna i sprzedaży ebooka odbywa się poprzez email i Internet.
· Bardzo niska cena ebooka!
Ebooki mogą w przyszłości jeszcze bardziej zamieszać na rynku książek za sprawą nowoczesnych technologii w postaci tzw. E-papieru. Za jego pomocą możliwe stanie się przeniesienie książek do czytników, co sprawi, iż będziemy w stanie posiadać pokaźne zbiory biblioteczne w niewielkim urządzeniu.

Z powyższych dywagacji widać, iż ebooki to ciekawy i tani produkt. Dzięki swojej innowacyjności może przynieść wiele dobrego.

Licencja: Creative Commons