Artykuł o ewolucji zastosowania telefonów komórkowych

Data dodania: 2007-09-25

Wyświetleń: 6376

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach są obecne niemal w każdej dziedzinie życia. Dotyczy to zarówno rozrywki, jak i biznesu. W dobie szybkiego rozwoju technologii telefony komórkowe najnowszej generacji oferują coraz to nowe rozwiązania.
Jeszcze parę lat temu nikomu nie przyszło by do głowy iż komórka może stać się tak powszechna i że będzie spełniać nie tylko funkcję polegające na przeprowadzaniu rozmów. Dziś zdecydowana większość modeli telefonów komórkowych potrafi zrobić zdjęcie, nagrać krótki film bądź odtwarzać dźwięki, które są nagraniem rzeczywistych odgłosów lub utworów muzycznych różnych wykonawców. Sytuacja taka stała się przyczyną powstania wielu witryn internetowych za pośrednictwem których możemy ściągnąć różnego rodzaju dzwonki, gry, filmy, czy też inne coraz bardziej popularne wśród młodzieży gadżety.

Jednym z serwisów oferujących takie usługi w bardzo przystępnych cenach, jest np. serwis Tanie Dzwonki, gdzie tego rodzaju gadżety oferowane są już od złotówki netto.
Zaskakująca jest też stała ewolucja tego rodzaju gadżetów. Obecnie najczęściej ściąganymi przez internautów gadżetami są dzwonki mp3, tania polifonia na telefon, czy też tanie dzwonki truetone na telefon, które to bez większych problemów można ustawić jako sygnał telefonu czy też sygnał wiadomości sms. Często ściąganym contentem są także tanie tapety na telefon, loga, czy też gry java.
Akcesoria te z reguły są kompatybilne z większością telefonów komórkowych dostępnych na rynku.

Ściągnięcie dzwonka czy innego gadżetu z reguły nie nastręcza większych problemów. Najczęściej operacja taka polega na wysłaniu sms-a o odpowiedniej treści na wskazany numer. Po tej czynności kwota za którą ściągnęliśmy gadżet doliczana jest do abonamentu, bądź w przypadku telefonów na kartę, pobierana jest automatycznie z aktualnego stanu konta.

Rynek elementów GSM ciągle się rozwija i wysokość przychodów z tej gałęzi sprzedaży dla sieci komórkowych ciągle rośnie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena