Nie ważne, gdzie - mówią jedni, ważne, że swoje, że własne. Ale czy, aby na pewno tak jest? Czy naprawdę nie ma dla nas znaczenia to, gdzie mieszkać będziemy? Z jakim miejscem się "zwiążemy" i z jakim "utożsamimy"?

Data dodania: 2010-07-05

Wyświetleń: 1378

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybór odpowiedniego miejscu zamieszkania do łatwych zadań nie należy. W końcu musimy zdecydować, jakie miejsce będzie naszym domem - naszym azylem i odskocznią od tych wszystkich codziennych spraw i obowiązków. Miejscem, w którym będziemy czuć się bezpiecznie i pewnie. Miasto czy wieś - krąży nam po głowie. Na co się zdecydować? Co wybrać - dopytujemy siebie i innych w nadziei, że ktoś nam podpowie.

Zarówno miasto, jak i wieś mają swoje plusy i minusy. W mieście wszystko jest niejako "pod ręką" - sklepy, puby, restauracje i kina. Możemy przebierać i wybierać, do woli i bez ograniczeń. Tutaj, mamy możliwość poznania więcej ludzi, co jednocześnie zwiększa nasze szanse na odnalezienie tej jednej - jedynej, bliskiej naszemu sercu - ukochanej osoby. Minusem z pewnością jest ten wszechobecny gwar, smród spalin i tłum ludzi, których z roku na rok pojawia się coraz więcej. Świeżego powietrza raczej tutaj nie uraczysz. Chwili samotności i ciszy, też nie. Co innego na wsi. Tutaj nie tylko świeże i czyste powietrze dookoła, ale i cisza i spokój. Niestety, brak tutaj sklepów, wyszukanych towarów, pubów i miejsc spotkań. Poza tym, ci wszystko wiedzący i słyszący sąsiedzi też raczej zniechęcają do zamieszkania tutaj, aniżeli mieliby przyciągnąć. W końcu wścibstwa większość z nas nie znosi.

Jednak, czyż ważniejsza od miejsca nie jest prawda wynikająca ze starego powiedzenia - "tam dom Twój, gdzie serce Twoje"? W końcu, nawet najpiękniejsza willa w najpiękniej położonym miejscu, nie da Ci tyle szczęścia, co drugie serce, które Cię kocha i szanuje. Nie ważne więc, gdzie. Ważne z kim.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena