Współczesny świat nie wydaje się być przyjaznym miejscem dla człowieka, który nie ma pojęcia o wszystkich przepisach i lukach prawnych, zmieniających się ustawach i piętrzących rozporządzeniach. Zwykła codzienność może stać się...

Data dodania: 2010-07-01

Wyświetleń: 1678

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Współczesny świat nie wydaje się być przyjaznym miejscem dla człowieka, który nie ma pojęcia o wszystkich przepisach i lukach prawnych, zmieniających się ustawach i piętrzących rozporządzeniach. Zwykła codzienność może stać się ciemnym labiryntem, w którym, robiąc jeden zły krok, możemy się zgubić na zawsze. Takim faux-pas może okazać się nawet przyjęcie darowizny lub spadku, lub udzielenie pomocy potrzebującym bez odprowadzania od tego należytych opłat. Chcąc się uzbroić na tę walkę o zwyczajną egzystencję, nieraz konieczne są specjalistyczne porady prawne, takie jak doradztwo prawne, które gwarantują skuteczność naszych działań, wyznaczając ich odpowiedni kierunek. W gąszczu różnych gałęzi prawa, takich jak prawo administracyjne, rodzinne, pracy, spółek, karne, cywilne, czy podatkowe nie jesteśmy dłużej w stanie orientować się sami, ani nawet mieć jednego, uniwersalnego doradcę od wszystkiego. W świecie prawa pan "złota rączka" nie istnieje, a wąskie specjalizacje są raczej gwarancją fachowości i sukcesu.

Nie zawsze to, co wydaje się na pierwszy rzut oka zgodne z literą prawa musi takie być - co pokazują losy wielu zwykłych jednostek, ukazane światu przez różne organizacje społeczne - z drugiej strony, nie wszystko, co jawnie w naszym mniemaniu narusza prawo musi być z nim sprzeczne. Kwestia interpretacji nie przypada jednak nam, lecz znawcom, którzy poruszają się w tej dziedzinie jak pająk po swej sieci. Mimo iż niektóre pokazywane przypadki rozpraw sądowych są jawną gloryfikacją absurdu, w naszym interesie leży zadbać o swoje sprawy i dotrzeć do wszelkich możliwych źródeł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena