Czy ty również zastanawiasz się jak to jest, że w dobie tak wysokiego poziomu dobrobytu i najwyższego w historii świata poziomu dbałości o higienę, tak wiele osób cierpi na paradontozę i inne choroby przyzębia?

Data dodania: 2010-06-19

Wyświetleń: 4950

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak to jest, że choroba której najważniejszą przyczyną jest podobno brak higieny jamy ustnej rozwija się bez przeszkód w czasach płynów do płukania ust, past i żeli do zębów, nici dentystycznych, szczoteczek i czyścideł różnej maści i technologii?

Płuczemy, szorujemy przed jedzeniem , szorujemy po jedzeniu, a dziąsła krwawią, osad tworzy kamień nazębny, zęby się chwieją i w końcu wypadają. A nas dopada poczucie bezradności i depresja.

Żyjemy w tej rzeczywistości podsycanej przez dentystów i producentów środków ochrony dla zębów, a tymczasem rozwiązanie problemu jest w zupełnie innym miejscu. Wiem, że w pierwszym momencie wyda ci się to co najmniej dziwne, ale jak się nad tym bliżej zastanowisz stwierdzisz z ulgą, że to ma sens i że właśnie znalazłeś rozwiązanie.

Przyczyną chorób przyzębia jest brak higieny, tylko że nie higieny jamy ustnej, bo o tą dbamy nawet czasem do przesady. Przyczyną chorób przyzębia jest brak higieny jelit. Tak. To właśnie zanieczyszczone jelita powodują powstawanie osadu na języku, osadu na zębach oraz nieświeży oddech.

To przez osad i kamienie kałowe w jelitach cierpią nasze dziąsła i zęby. I żadna pasta do zębów ani żaden laser dentystyczny nic tu nie pomogą dopóki nie przeprowadzisz kuracji, której efektem będzie oczyszczanie jelit i nie zadbasz na bieżąco o czystość jelit.

Wysoko przetworzone jedzenie, dieta uboga w surowa warzywa i owoce, źle skomponowane posiłki są powodem odkładania się w jelitach osadu i kamieni kałowych. Te z kolei gniją wydzielając toksyny i wywołując cały szereg rozmaitych dolegliwości a wśród nich choroby przyzębia.

Na szczęście jest wiele bardziej lub mniej komfortowych metod oczyszczania jelit. Pomogą w tym błonnik, śliwki suszone, woda spod kapusty kiszonej , lewatywy, oraz naturalne suplementy diety.

Ja osobiście polecam właśnie naturalne suplementy diety. Jest co najmniej kilka powodów.

Po pierwsze są proste w stosowaniu- połykasz pastylkę lub kapsułkę i tyle.
Po drugie nie wywołują nieprzyjemnych sensacji jelitowych- to ogromnie ważne dla ludzi aktywnych spędzających większość dnia wśród ludzi.
Po trzecie i pewnie najważniejsze są suteczne i bezpieczne. 
Po czwarte, Twój ulubiony suplement diety stosowany na codzień  zadba na bieżąco o higienę jelit.

Ważne żeby metoda oczyszczania jelit była naturalna i przyjazna dla organizmu. Chodzi nam przecież o to, by sobie pomóc a nie dodatkowo zaszkodzić.

Gorąco namawiam do zainteresowania się własnymi jelitami i higieną wewnętrzną. Dlaczego? Otóż większość chorób ma swoje podłoże w zanieczyszczonych jelitach. Pamiętaj, jelita to korzeń życia.

Licencja: Creative Commons