Okres wakacji to czas, gdy mamy więcej wolnego czasu i możemy trochę rozruszać swoje ciało, któremu po długiej zimie z pewnością przyda się trochę ruchu. Dla niektórych wysiłek fizyczny to męka, jednakże wcale tak nie musi być.

Lato to czas, gdy  ubieramy się lekko i pokazujemy więcej swego ciała. Warto, więc o nie zadbać. Teraz to już ostatni dzwonek przed wakacyjnymi szaleństwami na plaży, nie jest jednak za późno. Wakacje to również czas,  kiedy mamy więcej czasu dla siebie, warto więc spożytkować go choć trochę na zadbanie o swoje ciało.

Szczupła sylwetka marzy się każdej kobiecie, ile jednak kobiet robi coś w tym kierunku tak naprawdę? Kobiety potrafią dobrze narzekać, ale żeby czasem poświęcić się trochę to już nie. Wolą się katować dietą i marudzić, że ona nie działa, ale nie poświęcą kilku minut dziennie by do diety dodać kilka prostych ćwiczeń, które pomogą jej spalić zbędne kalorie. Dla kobiet, rzecz jasna uogólniam, wysiłek fizyczny kojarzy się z męką i wydanymi pieniędzmi na trenerów bądź siłownię. Owszem siłownia czy fitness klub jest sposobem na wyrzeźbienie sylwetki, który kosztuje, ale są metody alternatywne np. ćwiczenia w domu, rower, bieganie itp. To nic nie kosztuje, a daje te same efekty, gdy ćwiczy się regularnie.

Zbliżają się wakacje, a więc idealny czas by wsiąść na rower i pojeździć trochę, a przy okazji spalić zbędne kalorie. Im szybciej się jedzie tym więcej kalorii jest spalanych i tak jadąc z prędkością 20km/h spala się ok. 650 kcal, a więc całkiem sporo. Można też wybrać poranne bieganie i połączyć je z wyjściem po świeże bułki na śniadanie. Tym sposobem nie zmarnujesz na ćwiczenie ani chwili. 

Warto również poćwiczyć w domu przez 30minut, co powtarzane codziennie da zdumiewające efekty. Trenerzy fitness polecają ćwiczenia fat burning, które nie tylko pomogą spalić ci kalorie, ale również dają ci wiele radości. Fat burning to zestaw prostych ćwiczeń, połączonych w układ taneczny. Popularne są również ćwiczenia pilates flex, które pomogą ci wyrzeźbić kolejne partie ciała.

Latem warto również zainteresować się ofertą miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, z pewnością przedstawiają bogatą ofertę aktywności fizycznych, dla osób w różnych wieku.

Licencja: Creative Commons