Obecnie coraz częściej słyszymy o kradzieżach pieniędzy z konta. Chociaż wydaje się nam, że trzymając pieniądze w banku są one całkowicie bezpieczne, to jednak czasami okazuje się, że nie. Co zatem zrobić aby uchronić nasze konta bankowe przed złodziejami.

Data dodania: 2010-05-12

Wyświetleń: 1658

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

   Obecnie coraz częściej słyszymy o kradzieżach pieniędzy z konta. Chociaż wydaje się nam, że trzymając pieniądze w banku są one całkowicie bezpieczne, to jednak czasami okazuje się, że nie. Co zatem zrobić aby uchronić nasze konta bankowe przed złodziejami.  Przede wszystkim pilnujmy naszej karty kredytowej, nigdy pod żadnym pozorem nie zdradzajmy nikomu naszego pinu, ani też nie piszmy go na kartce czy w telefonie. Kiedy wypłacamy pieniądze z bankomatu zwróćmy uwagę czy nikt nas nie obserwuje, spójrzmy też czy nie ma kamery nad tarczą na której wpisujemy pin (nie chodzi o kamerę jaka jest w każdym bankomacie), gdyż często złodzieje umieszczają mikro kamery nad klawiaturą i skanują dane naszej karty, po czym wyrabiają kartę o takich samych parametrach, a mając pin mają już prosty dostęp do naszego konta. Również ważne jest żeby uważać przy korzystaniu z konta internetowego. Najlepiej używać go w siedzibie banku, dlatego, że obecnie istnieją takie techniki, że złodzieje są w stanie uzyskać dostęp do naszego konta w momencie kiedy z niego korzystamy w internecie. Często też rozsyłane są różne linki np. na naszej-klasie, które informują, że jeżeli wejdziesz na daną stronę to możesz coś wygrać, bądź też podają się za naszych znajomych, wtedy bardzo łatwo paść ofiarą hakera, który automatycznie kiedy klikamy w link uzyskuje wszystkie nasze dane, hasła itp., a wtedy droga
do wyczyszczenia naszego konta stoi już otworem. Dlatego bezpieczeństwo naszych pieniędzy na koncie w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego powinniśmy uważać i „mieć oczy dookoła głowy”.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena