Niemal każdy z nas korzysta z konta bankowego, służy nam do przechowywania oszczędności, otrzymywania wynagrodzenia, przelewania pieniędzy. Korzystamy z niego bardzo często i konto osobiste jest niezbędne, pytanie tylko czy nie przepłacamy za konto i ile wart jest wybór najkorzystniejszego rachunku?

Data dodania: 2012-03-04

Wyświetleń: 1445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według danych statystycznych z roku 2011 Polacy przepłacają i to dużo za konta osobiste, rocznie jest to około 350-420 zł. Skoro czytasz ten artykuł to albo jesteś niezadowolony ze swojego konta i zaliczasz się do tych co przepłacają albo nie masz jeszcze konta. Jeżeli masz już konto i chcesz je zmienić, to nie problem, Bank do którego masz zamiar przenieść swoje konto osobiste załatwi za Ciebie formalności. Problem w tym by nowe konto było lepsze niz dotychczas. Obecnie jest oferowanych kilkanaście kont osobistych, każdy Bank zaklina, że to on właśnie oferuje najwiecej za najmniej, tak naprawdę jednak jest tylko kilka ofert wartych uwagi.

Jak zawsze dobrą metodą jest skorzystanie z doświadczenia urzytkowników kont, którzy gromadzą się na forach o tematyce bankowej. Warto jest też skorzystać z porad zawartych na portalach oferujących różne konta bankowe, jednak nie na wszystkich stronach, ponieważ wielu nieuczciwych partnerów Banków (czyt. właściciele stron) promuje konta z których jest najwyższa prowizja dla partnera, niejednokrotnie ukrywając haczyki i informacje świadczące o tym że jedna oferta jest lepsza od innej, dlatego warto jest wybierać profesjonalne portale, gdzie za darmo dobieraja konto do potrzeb klienta.

Jeżeli jednak koniecznie sam chcesz dokonać wyboru warto jest sprawdzić ile wynoszą prowizję za wypłaty z bankomatów, czy karta debetowa jest darmowa i jakie jest ewentualne oprocentowanie rachunku osobistego, nie piszę o darmowych przelewach, bezpłatnym prowadzeniu konta i płatnościach w internecie, bo w tym momencie to już standard.

Nie dajcie się jednak zmylić, Banki mające najlepsze konta niekoniecznie mają korzystne warunki kredytowania. Konto osobiste służy do tego by przyciągnąć do siebie klienta, który mając już konto w danym Banku w pierwszej kolejności u nich zapyta o kredyt. Bo nie trudno zgadnąć zyski tych istytucji nie biorą sie z opłat za konta osobiste czy firmowe ale z udzielania pożyczek i kredytów. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena