Survival często nazywany sztuką, która może uratować nam życie, Sztuką przetrwania... W dzisiejszych czasach jest on dość powszechna i popularna. Każdy rodzaj Survivalu jest inny i każdy z nas od razu zdecyduje jakiego Survivalu on używa.

Data dodania: 2015-06-18

Wyświetleń: 1366

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Survival nie bez powodu znany jest jako sztuka przetrwania. W skrócie ta sztuka uczy nas jak przetrwać. Jest on bardzo powszechny w dzisiejszych czasach… W tej sztuce jest wiele przydatnych narzędzi takich jak np. nóż czy Power Bank (Przenośna Bateria). Gdy idziemy w teren warto mieć takie przyrządy, bo mogą one uratować nam życie. Gdy nie będziemy mieli baterii w telefonie nasze szanse na przeżycie z góry skazane są na niepowadzenie. Gdy zabierzemy, że sobą Power Bank naładujemy telefon, czy inne urządzenie i zawiadomimy pomoc. Podstawowym narzędziem Survivalu jest nóż… Powinniśmy go posiadać, gdy trenujemy każdy z rodzajów tej sztuki. Warto pamiętać, że do każdego rodzaju trzeba mieć dostosowane narzędzia.

Bardzo ważne jest rozapalenie ognia. W tym instotne jest                  miejsce na ognisko oraz drewno na ognisko. Gdy rozpalimy ogień będziemy mogli się ogrzać i to znacznie zwiększy szanse na przeżycie gdy znajdziemy sięw trudnej sytuacji.

Czasami mówi się, że sztuka przetwania jest częścią nas. Chodzi o to, że każdy człowiek w ekstremalnych warunkach jakoś sobie poradzi. Nawet bez specjalnego wyposażenia. Gdy występuje zagrożenie życie człowiek reaguje instynktownie.

Istnieją 3 rodzaje Survivalu:

Survival Militarny- celem tego rodzaju Survivalu jest nabycie danych umiejętności i wykorzystywanie ich. Jest on powszechny w wojsku. Mogą tu wystąpić elementy rekreacyjne, ale głównie polega to także na polepszeniu sprawności fizycznej.

Survival Zielony - celem tego typu jest nabycie i opanowanie umiejętności, które przydadzą się w ekstremalnych warunkach, gdy będziemy zdała od cywilizacji ludzkiej. W tym typie stawajmy na samo wystarczalność. Ten typ ma bardzo duży kontakt z naturą..

Survival Miejski- celem tego rodzaju jest przeżycie w miejskiej dżungli i działanie samo wystarczalne w warunkach metropolii. Przykładem są także bardzo popularne w internecie różne umiejętności, sposoby i patenty zwane Life Hack'ami.

Do Survivalu Militarnego czy Zielonego często preferuje się ostrze typu Combo i nóż z głownią stałą. Jest to ostrze ząbkowane. O wiele bardziej nadaje się ono do rwania i cięcia lin. Warto też dodać, że to ostrze robi bardzo ciężko gojące się rany. W Miejskim Survivalu o wiele lepiej jest wziąć mały nóż, ponieważ w tym rodzaju bardziej praktyczny będzie coś, co zajmuje mało miejsca. Gdy wyruszamy na dłuższą wycieczkę w naszym plecaku powinna należeć się także min. apteczka. Nigdy nie wiadomo co nas może spotkać.

Istnieje wiele książek i filmów o Survivalu, ale myślę, że, gdy będziemy często uczęszczać na wycieczki sami zdobędziemy wiedzę, i potrzebne doświadczenie, które można nas kiedyś uratować.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena